První elektromobil od Seatu se představuje jako rudý hatchback

Ačkoliv k tomu můžeme mít výhrady, elektromobilita hýbe automobilovým světem a vidět je to také na autosalonu v Ženevě. Napříč třídami se představují stále nové a nové elektromobily, a tentokrát je to hatchback od Seatu. Zatím se jedná o koncept el-Born, který je ale údajně velice blízko hotovému automobilu. Využívá nejnovější modulární elektrickou platformu MEB koncernu Volkswagen Group, přičemž na stejném základě bude postaven také očekávaný Volkswagen ID.

Připravte si zásuvky

Rok 2020 bude u celého koncernu Volkswagen ve znamení významného nástupu elektromobilů a v tomto roce sjede z výrobních linek také první Seat. Továrna ve Zwickau ve východním Německu je už nyní připravena speciálně i na výrobu tohoto Seatu a dalších elektromobilů v rámci koncernu.

O technických parametrech vozu toho zatím mnoho nevíme. Zde jsou však některé základní údaje:

  • baterie s kapacitou 62 kWh
  • dojezd na jedno nabití 420 km
  • výkon elektromotoru 150 kW

Vzhledem k tomu, že se jedná o ostřejší hatchback, zrychlení z 0 na 100 km/h je za pěkných 7,5 vteřiny. Vůz má být také vybaven moderními autonomními režimy.

Další plány Seatu

Elektrickým hatchbackem to u Seatu v nejbližší době pochopitelně nekončí. Ještě před ním se chystá plug-in hybrid, sportovně laděné SUV Cupra Formentor, nesoucí jméno po mallorském poloostrově. Slavné jméno Cupra vždy znamenalo sportovní Seat, od roku 2018 je pak Cupra samostatná automobilka orientovaná na sportovní modely.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora