První hybridní Subaru v detailech

Před týdnem jsme pomocí krátké zprávy informovali, že Subaru ukáže v New Yorku dva nové modely. Ten zajímavější má název WRX Concept a ukázali jsme si ho už ve čtvrtek. Druhý, méně zajímavý model, se jmenuje XV Crosstrek Hybrid

Ano, tušíte správně. Novinkou v tomto případě není ani tak auto jako jeho pohon. Jedná se totiž o první, skutečně sériové hybridní Subaru. O pohon se stará soustava, kterou tvoří zážehový dvoulitr Boxer o výkonu 150 koní a elektromotor o výkonu 10 kW. O přísun energie do motoru, který zároveň funguje i jako generátor, se starají nikl-metalové baterie, které jsou umístěny vzadu pod podlahou.

Mohlo by vás zajímat:  Smart eScooter míří do výroby!

Subaru slíbilo, že pohon všech kol Symmetrical AWD zůstane zachován, což se také stalo. O přenos výkonu na všechna kola se stará převodovka Lineartronic. Kombinovaná spotřeba hybridní verze klesla na 7,6 l/100 km, což není úplně špatná hodnota. 

Hybridní pohon má však i své stinné stránky. Hmotnost celého automobilu stoupla asi o 136 kg a o 48 litrů klesl objem zavazadlového prostoru. Vzhled vozu dále vylepšuje aktivní maska chladiče, unikátní design litých kol a zelená metalíza Plasma. Interiér dostal nové menu multimediálního systému. 

Mohlo by vás zajímat:  Elektrifikace značky Porsche – nevyhne se jí ani nejmenší řada

První hybridní Subaru se na trh dostane ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku. Jestli bude kromě Ameriky obšťastněna i Evropa zatím Subaru neuvádí.

Zdroj: Subaru