První model znovuzrozeného Datsunu

Datsun je oficiálně zpátky! Legendární japonská automobilka se vrací na světlo světa, avšak v trochu jiné podobě, než by skalní příznivci uvítali. Její „prvotinou“ totiž bude malý a levný hatchback zacílený na Indii. 

Novinka nese označení GO, které dle automobilky odkazuje na úplně první auto s logem Datsun na kapotě – model DAT-GO z roku 1914. Samotný vzhled je spíše evolucí Nissanu Micra, ze kterého GO vychází. Výrazným prvkem je šestiúhelníková maska chladiče a výrazná světla. 

Interiér je řešen velmi účelně a úsporně. Uzavíratelnou schránku před spolujezdcem nahrazuje polička, převodovka a ruční brzda se nachází na středovou konzoli, takže mezi předními sedadly je více místa. Samotná sedadla vypadají podobně jako ve Škodě Citigo a dle prvních fotek téměř postrádají boční vedení. 

GO má na délku 3785 mm, na šířku 1635 mm a na výšku 1485 mm. Pětidvéřový hatchback stojí na rozvoru dlouhém 2450 mm. O pohon se stará tříválcová dvanáctistovka spolu s pětistupňovou manuální převodovkou. Základní cena by se v Indii mohla pohybovat okolo 130 000 Kč

##datsun##

Zdroj: Datsun