První test zimních pneumatik je tady. Obstály nejenom ty prémiové

Winter Tires 3198543 960 720[1]

Německý autoklub ADAC je uznávanou autoritou v rámci testů pneumatik. Aktuálně přináší výsledky svého prvního testu zaměřeného na zimní pneumatiky o rozměru 185/65 R15 T. Tedy testu zaměřeného na zimní pneu určené hlavně pro auta ze segmentu B nebo C. Podívejte se na výsledky které překvapí tím, že nedominoval jenon prémiový segment.

Nejlepší pneumatiky

Začneme tím nejlepším. Pneumatikami které vyšly v testu nejlépe. Pokud vybíráte zimní pneu 185/65 R15 T, tyto patří mezi velmi dobrou volbu, která zaručeně nezklame.

Dunlop Winter Response 2

Zimní pneumatiky Dunlop Winter Response 2 dostaly celkovou známku 2,1, což je velmi dobrá hodnota ukazující na jejich kvalitu. Dobře bylo oceněno hlavně jejich chování na sněhu, na mokrém asfaltu, stejně jako pozitivní vliv na úsporu paliva.

Kleber Krisalp HP 3

Zajímavé překvapení testu, jelikož zimní pneumatiky Kleber Krisalp HP 3 patří spíše mezi levnější. Dostaly celkovou známku 2,3 a v jednotlivých hodnoceních se držely na velmi podobných hodnotách. V žádných z testovaných podmínek se nijak nevymykaly.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota snižuje nehodovost. Spojí jezdecké instinkty s umělou inteligencí
Pirelli Cinturato Winter

Osvědčené zimní pneumatiky Pirelli Cinturato Winter dostaly celkovou známku 2,3, což je také řadí do kategorie těch dobrých. I tady je dobré vyzvednout kvalitní hodnocení ve všech testovaných oblastech. Nejlepší známku získaly za jízdu na mokrém asfaltu.

Dobré pneumatiky

Do této kategorie můžeme zařadit takové, které sice nejsou tím nejlepším, ale jejich použití během zimního období není vyloženou chybou. Pokud budete jezdit opatrně, měli byste v bezpečí dojet do cíle.

Continental WinterContact TS860

Zimní pneumatiky Continental WinterContact TS860 si v testu vysloužily celkovou známku 2,6. K té dopomohly hlavně velmi dobré vlastnosti na mokrém asfaltu a také pozitivní vliv na nízkou spotřebu paliva během jízdy. Ostatní hodnocené parametry se nijak nevymykaly celkovému hodnocení.

Hankook Winter i*cept RS2

Zimní pneumatiky Hankook Winter i*cept RS2 zaujmou už svým názvem. A také poměrně dobrým výsledkem v testu, kdy se jim podařilo získat hodnocení 2,6. V jednotlivých testech se nijak výrazně nevymykaly ani případnými lepšími, ani případnými horšími vlastnostmi.

Mohlo by vás zajímat:  Tomáš Tomeček - Úspěšný vstup do první etapy
Michelin Alpin A4

Zimní pneumatiky Michelin Alpin A4 patří do kategorie spíše těch lepších. Test to ale přímo nepotvrdil, jelikož se známkou 2,8 patří mezi ty uspokojivé. Negativně byl hodnocen hlavně hluk během jízdy, ale i negativní vliv na spotřebu paliva.

Falken Eurowinter HS01

Zimní pneumatiky Falken Eurowinter HS01 si vysloužily známku 2,9, což vzhledem k tomu že se jedná o poměrně levné pneu není až tak hrozné. Pozitivně byl hodnocen vliv na spotřebu, o něco hůře hluk, ale i chování na sněhu nebo také na ledu.

Vredestein Snowtrac 5

Zimní pneumatiky Vredestein Snowtrac 5 si vysloužily rovnou trojku. Vliv na to měl hlavně větší hluk a také horší chování na suchém asfaltu. Naopak na spotřebu vozy mají vliv velmi pozitivní.

Goodyear UltraGrip 9

Zimní pneumatiky Goodyear UltraGrip 9 jsou celkem známé a ne úplně levné. Přesto z testu odchází se známkou 3,1. Důvodem je hlavně celkem špatné chování na sněhu, což je u zimních pneu opravdu problém. Pozitivně byla hodnocena jízda na mokrém asfaltu.

Mohlo by vás zajímat:  Opel představuje Astru Sports Tourer

Uspokojivé pneumatiky

Další kategorií na kterou se podíváme jsou uspokojivé pneumatiky. Ty ještě určitým způsobem dobře poslouží, ale je vhodné myslet na to, že v některých situacích se jim nemusí dařit nejlépe. Tady už jenom jmenovitě. Jedná se o tyto modely:

  • Nokian WR D4 – 3,1
  • Gislaved Euro * Frost 6 – 3,2
  • Kumho WP51 Wintercraft – 3,2
  • Viking WinTech – 3,2

Neuspokojivé pneumatiky

Do této kategorie můžeme zařadit zimní pneu spíše pro toho, kdo vyrazí autem podle toho, jaké je venku počasí. Pro cesty v době, kdy vozovky nepokrývá sníh a kdy se jede jenom pár kilometrů, mohou za určitých okolností vyhovovat. Zázraky však od nich nečekejte. Pokud chcete zimu zvládnout bez problémů, raději od nich nejde ruce pryč. Jde o tyto modely:

  • Toyo Snowprox S943 – 5,1
  • Davanti Wintoura – 5,5
Tomáš Dunajčík

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora