Qoros představí v Ženevě kompletní modelovou řadu

Čínsko-izraelský Qoros plánuje frontální útok na evropské zákazníky. V Ženevě totiž nebude prezentovat pouze sériovou podobu sedanu GQ3, ale i koncepční podobu kombi a hatchbacku

Oba vycházejí z již zmíněného sedanu a to jak technicky, tak i designově neboť za všemi třemi karoseriemi stojí Gert Volker Hildebrand, což je bývalý designer Mini. 

Hatchback ve své koncepční podobě nese název Cross Hybrid a již dle něho hravě zjistíte, co bude auto pohánět. Hybridní pohon se zde skládá z klasického spalovacího motoru, který pohání přední nápravu a elektromotoru, který pohání zadní nápravu. Vše je samozřejmě elektronicky kontrolováno. 

Mohlo by vás zajímat:  Volvo dává sbohem osmiválcům

Kombi s názvem Estate pohání klasický spalovací motor s blíže nespecifikovanými údaji. Samozřejmostí bude prostornější a variabilnější interier, který ale značky opět nespecifikuje tak, jak bychom si asi přáli. 

Všechny uvedené modely se budou vyrábět v továrně v čínském Changshu. Sedan přijede do showroomů již v letošním roce, kombi i hatch si budou muset nejspíše počkat na rok příští.