Řada levných Volkswagenů přijede do roku 2015!

Volkswagen jde proti Dacii. Už je to tak. Do roku 2015 se totiž na trhu objeví modely, jejichž cena by neměla přesáhnout 6000 euro (cca 150 000 Kč). Jak je to možné? 

To v rozhovoru pro Auto Express poodhaluje Ulrich Hackenberg, šéf vývoje nových produktů VW: „Má smysl použít existující technologie, do kterých bylo již investováno. Bude tak snadnější snížit cenu díky sdílení některých komponentů.“ Přesto je vývoj nového levného auta zatím v začátcích: „Stále jsme ve fázi propočítávání a hodnocení,“ dodal Hackenberg. 

Volkswagen také dále odhaluje cenu modelu: „Vyrábíme auta v Číně, která stojí okolo 8000 euro, ale stále je tady místo pro auta s cenou okolo 6000 euro,“ tvrdí Hackenberg. „Stále hledáme nové segmenty na globálních trzích a nyní vidíme nižší segment s velkým tržním potenciálem.“

Co už také víme je to, že levné auto (zatím označované termínem Budget Car) bude mít vlastní značku: „Nebude to Seat a ani žádná jiná existující značka. Bude to něco nového,“ uzavírá Hackenberg. 

Díky německému Auto Bildu už nyní víme, že v nabídce bude kombi (namířené proti Loganu kombi), sedan (namířený proti klasickému Loganu) a MPV (namířené proti dvojici Lodgy/Dokker). Nejmenším zástupcem bude s délkou cca 4 metry sedan, kombi i MPV dosáhnou délky minimálně 4,2 metru. Pod kapotou se objeví jednotky uložené příčně (to zajistí více místa uvnitř), které budou spojeny s manuálními převodovkami. A jak by ony nové modely mohly vypadat? Podívejte se na ilustrace vytvořené výše zmíněným německým časopisem!

Zdroj: autoexpress.co.uk, autobild.de