Řada lidí je celý život věrná jedné značce. Jejich důvody budí spíš úsměv

Kdo je aktivní řidič, vystřídá během svého života několik aut. Některá si vybírat nemůžeme, pokud nám je přidělí firma. Když jde ale o auta vlastní, obvykle je vybereme dle svých preferencí. A je jedno, zda se jedná o auta nová, nebo ojetá. Řada lidí je po celý život věrná jedné značce. Mají k tomu své důvody, které jsou někdy i smíchu. Jaké to jsou?

Vyhlášená kvalita

To, že byla nějaká značka aut vyhlášená před několika desítkami let, ještě neznamená, že je stále kvalitní, dokonalá a bez vad. V současné době se kvalita často vyrovnává, nehledě na to, že automobilky patří pod různé koncerny, které spolu sdílí techniku. A jen těžko najít značku, která by neměla problém a nedělala různé svolávací akce.

Jasný původ vozu

Někdo je věrný značce také z toho důvodu, že má jasný původ svých aut. Je jasně definováno, kde je auto vyrobeno. To, že je montováno například v České republice, ještě ale nemusí znamenat, že je ryze české. Různé díly mohou pocházet ze všech koutů světa a v České republice se jenom zkompletují. A tak je to u řady aut. O málokterém voze lze říci, že jsou všechny díly výhradně z jedné země.

Zdroj obrázku: Freepik

Znalost auta

Mnozí vybírají stále stejnou značku auta také z důvodu, že už ji tak nějak znají a vědí, co, kde, jakým způsobem aktivovat nebo jaké je rozložení ovládacích prvků v autě. Jednoduše řečeno, myslí si, že se nebudou muset složitě učit s novým autem. Realita je ale taková, že auta se vyvíjejí, interiéry se digitalizují, klasických tlačítek ubývá. Nová generace stejného auta tak může být úplně jiná než předchozí.

Dobrá cena

Ano, i to je mnohdy argument. Často však založený na tom, že si daný člověk nijak neporovnal jednotlivé ceny jiných aut. Pokud mu cena konkrétního vozu přijde přijatelná, rozhodně to neznamená, že by se jiné auto nedalo pořídit výhodněji. Často se pořídit dá. Klidně i ve srovnatelné nebo lepší výbavě.

Zdroj: https://www.carparts.com/blog/the-science-behind-automotive-brand-loyalty/