Řada lidí vybírá auto podle nejméně důležitých věcí. Skutečně dobrý vůz jim pak uteče

Happy Satisfied Customer Just Bought Brand New Car Vehicle Dealership

Je jedno, jestli jde o auto nové, nebo ojeté. Auto bychom měli vždy vybírat podle jednotlivých parametrů. Je třeba určit si priority, potřeby a mít jasno o využití takového auta. A s těmito požadavky jít do autosalonu nebo bazaru. Ne každý ale toto udělá. Někteří jdou slepě za konkrétní věcí a netuší, jak velkou chybu dělají. Co je může zajímat nejvíce?

Barva vozu

Nejsou to rozhodně jenom ženy, kterým záleží na tom, jak bude auto vypadat. I mužům mnohdy záleží na výsledném designu. Na ten má barva auta velký vliv, a proto mnozí jdou slepě pouze za jednou věcí – barvou. Je jim skoro jedno, jaké má auto parametry, hlavně že má konkrétní odstín. Ten má ale na praktické využití auta ten nejmenší vliv.

Mohlo by vás zajímat:  Koloběžkáři jsou trnem v oku chodcům i řidičům. Zmapovali jsme, co vše ve městech porušují

Značka auta

Mnoho řidičů je věrných jedné značce. A přes to doslova nejede vlak. Mají jasno, jakou konkrétní značku auta chtějí, a takovou si také koupí. Bez ohledu na praktičnost, dostupnost nebo třeba cenu. I když řada aut může být parametrově lepších, i za nižší ceny, přesto převládá onen kult značky. Jiné zkrátka u některých lidí absolutně nemají šanci.

Zdroj obrázku: Freepik

Předsudky

Na internetových fórech se dá najít celá řada různých „rad“, které mnozí považují za pravdu. Přesně takto vznikají časté mýty, ale i předsudky. Řada lidí proto vybírá auto jen podle toho, co slyší od druhých. Nevědomky se tak ochuzují o různé modely nebo motorizace, které by jim sice vyhovovaly více, ale někdo jim řekl, že si je kupovat nemají.

Mohlo by vás zajímat:  Češi berou polské pumpy útokem. Ve snaze ušetřit ale mohou odjet i s tučnou pokutou

Trendy

Co bylo trendem ještě nedávno? Vozy kategorie kombi. Dnes je tomu jinak a jasně dominují SUV. Je mnoho lidí, kteří chtějí jít s dobou a koupí si auto, které právě letí. Přitom z hlediska praktičnosti i dalších parametrů by jim mnohem lépe sedlo jiné karosářské provedení. To se ale nebere v potaz a vybírá se z těch variant aut, kterých začíná být na tuzemských silnicích nejvíce.

Zdroj: https://www.ageas.co.uk/solved/your-car/10-tips-for-buying-a-new-car/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora