Rally Český Krumlov 2015

Poté, co na Šumavě technická závada předčasně ukončila souboj úřadujícího plzeňského mistra Václava Pecha juniora na voze Mini Countryman S2000 1.6T s továrním jezdcem Škody Janem Kopeckým s novou Fabií R5, byli fanoušci zvědaví na další podnik, kde tito dva favorité letošních bojů opět změří své síly. A to se stalo právě v uplynulých dnech na Rally Český Krumlov. Své síly se dvěma adepty na vítězství přijelo změřit dalších 78 posádek.

V pátek se jelo prvních sedm rychlostních zkoušek, z nichž ta úplně první byla diváckým okruhem v Českých Budějovicích. A právě na té měl nejlepší čas Kopecký, který nadělil Pechovi desetinu vteřiny. Další tři vteřiny pak nabral Roman Odložilík s Fordem Fiesta R5, který těsně za sebou měl Miroslava Jakeše s Citroënem DS3 R5. Ve druhé zkoušce pak Kopecký navýšil svůj náskok na Pecha, zatímco Jakeš preskočil Odložilíka. Ten se na třetí příčku vrátil až ve čtvrté rychlostní zkoušce, kdy se k této dvojici začal přibližovat Pavel Valoušek se Škodou Fabií S2000. Poslední tři testy se již jely za tmy, na tom prvním ještě Kopecký zvýšil svůj náskok v čele, ale v další zkoušce měl defekt a propadl se na druhé místo se ztrátou osmnáct vteřin. V posledním testu pak zabral a stáhl manko o více než polovinu. Stejná zkouška přinesla opět změnu na třetí příčce, kam se vrátil Jakeš. Za ním se ustálilo pořadí Odložilík, Valoušek, Vlček (Škoda Fabia S2000), Dohnal (Ford Focus RS WRC), Černý, Jelínek (oba také na vozech Fabia S2000) a Kopáček se Subaru Impreza STI, který vedl skupinu N. Mezi dvoukolkami vedl Smékal před Dunovským, Bisahou, Lungou, Bessenyey a Trinerem.

Mohlo by vás zajímat:  Honda Civic Type R nastoupí do BTCC

I sobotní etapa obsahovala sedm testů, z nichž jedna byla opět speciálkou v Budějovicích. První tři testy vyhrál Pech, zatímco Kopecký si připsal trumf pouze na speciálce, takže rozdíl mezi nimi se zvýšil ze šesti na deset vteřin. Třetí pozici držel Jakeš ale před Odložilíka se na čtvrtou posunul Valoušek. Také první test po servisu patřil Pechovi, ale předposlední test si připsal opět na konto Kopecký, byť o pouhých čtrnáct desetin vteřiny. V posledním testu však stále ještě vedoucí Pech chyboval a vyjel mimo trať, takže nakonec byl v cíli druhý o necelých pět vteřin. Jakeše ve stejné zkoušce trápil posilovač řízení, takže se propadl až na šesté místo. Díky tomu byl třetí Valoušek, čtvrtý Odložilík a pátý Vlček. Za Jakešem dorazili do cíle Černý, Dohnal, Jelínek a desáté místo obsadil Karel Trněný s vozem Škoda Fabia WRC. Skupinu N vyhrál nakonec Votava před SemerádemBřezíkem, protože do té doby vedoucího Kopáčka vyřadila nehoda. Tu měl i nejrychlejší dvoukolkář Smékal, takže vítězství v této kategorii získal Dunovský, za kterým se seřadili Bisaha, Lunga, BessenyeyRujbr.

Mohlo by vás zajímat:  Nová ŠKODA Fabia R5 slaví premiéru také v zákaznickém programu

Foto: iSport, Autosport