Rallye Dakar má za sebou poslední etapu. Jak dopadli naši jezdci? A jak skončili v celém závodě?

Morocco 123978 960 720[1]

Je tu konec. Slavná Rallye Dakar, která se ze svého původního místa přesunula do Peru, je u konce. Byla dojeta poslední 10. etapa. Přinášíme vám jak výsledky z ní, tak samozřejmě i konečné pořadí našich jezdců. Medaile sice nebereme, ale i tak musíme říci, že se jim vedlo velmi dobře.

Automobily

Posádka Prokop, Tománek v poslední etapě celkem zaváhala, jelikož v ní dojela až na 11. místě, což je po předchozích umístění výraznější posun vzad. Celkovou pozici posádky to však neohrozilo a celkově bere z Dakaru 6. místo. Druhá posádka Ouředníček, Křípal dojela v desáté etapě na 34. místě a celkově se umístila na pozici 17.

Mohlo by vás zajímat:  Dakar 2015 - Souhrnné info #5

Motocykly

V poslední etapě jako by se chtěl ukázat Engel, který si výrazně polepšil oproti svým klasickým výsledkům a dojel 11. To mu pomohlo k faktu, že celkově skončil na 15. místě. V desáté etapě následně dojel 29. Brabec, 49. Vlček, 68. Veselý a 70. Novotné. I tyto výsledky výrazně ovlivnily finální pořadí, a to u mnohých rapidně. Po Engelovi, který bral patnácté místo skončili takto: Brabec – 34, Vlček – 47, Veselý – 66, Novotná – 70.

Mohlo by vás zajímat:  Ram představuje pickup 1500 v edici Mossy Oak

Kamiony

Do této kategorie jsme vkládali velké naděje. I tady bylo vidět, že se naši nechtějí zahanbit a v poslední etapě ukážou, co umí. Loprais dojel v této etapě na 2. místě se ztrátou jenom -3:11 na prvního. I toto umístění mu pomohlo v tom, že celkově na letošním Dakaru bere 5. místo.