Ram 750 je přeznačeným Fiatem Strada

S prodáváním Fiatů se znáčkem jiné koncernové automobilky má italská automobilka bohaté zkušenosti. Naposledy se tak například začal ve Venezuele prodávat Dodge Forza nebo v USA Ram ProMaster City. A s americkou legendou mezi pickup má co dočinění i další novinka, tentokrát zamířená na mexické zákazníky.

I Evropan určitě zná malý italský pickup Fiat Strada, populární především v Brazílii. Ram 750, tedy ona novinka na mexickém trhu, je jeho jednovaječným dvojčetem, na první pohled se lišícím pouze znakem na kapotě, kolech a korbě. V interiéru najdeme alespoň nový volant a kapličku přístrojů, zbytek je však opět Fiat.

Nabídka zahrnuje zatím dvě verze – Single Cab s dvěma místy a Club Cab se čtveřicí míst a proti sobě se otevírajícími dveřmi. V základní výbavě obou modelů nechybí ABS, posilovač řízení, přední mlhovky, elektrická přední okna, rádio s CD a MP3, klimatizace a palubní počítač. Club Cab má navíc centrální zamykání, elektrická zrcátka, střešní okno, multifunkční volant a infotainment MyCar.

I přesto, že poháněná je přední náprava, dostala verze Club Cab do základu off-roadově vypadající prvky karosérie. Pod kapotou je zážehová šestnáctistovka E-TorQ o výkonu 115 koní s točivým momentem 117 Nm, spolupracující s manuální pětikvaltem. Single Cab přijde v základu na 182 900 pesos (cca 299 000 korun), Club Cab stojí 241 900 pesos (cca 396 000 korun).

Zdroj: es.autoblog.com