Ram představil svou verzi Fiatu Ducato

Když Fiat koupil americký koncern Chrysler, asi ještě neměl v plánu prodávat za mořem populární dodávku Ducato. Nyní se však tento fakt stal skutečností a i poctivý Američan si tak může koupit klasický italský pracovní nástroj. 

Ram ProMaster, jak se americké Ducato jmenuje, nabídne oproti svému evropskému sourozenci jen jednu výraznější designovou změnu – novou masku chladiče. Více změn se odehrálo uvnitř, kde je nyní vlastní volant, budíky i středový panel, který však s evropskou verzí sdílí alespoň základní tvar.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes představl Sprinter s pohonem všch kol

Ani příchodem do zámoří se nevytratila variabilita nabídky Ducata. ProMaster bude k dispozici se čtyřmi délkami karoserie, se třemi rozvory a dvěma výškami střechy. K dispozici je pak klasická skříňová verze či podvozek, ke kterému si můžete zvolit nástavbu. Celková přepravní kapacita nákladového prostoru může čítat až 15 000 litrů, zatímco užitečné zatížení hodně přesáhne dvě tuny. 

O pohon modelu se starají dva motory – zážehový šestiválec Pentastar o výkonu 284 koní a vznětový čtyřválec EcoDiesel o výkonu 177 koní. O přenos výkonu na vozovku se skrze přední kola stará šestistupňová automatická nebo manuální převodovka. Diesel je výlučně spjat s automatickou verzí. O bezpečné zastavení modelu se starají kotoučové brzdy se třmeny Brembo

Mohlo by vás zajímat:  Fiat Panda Van představen!

Základní cenu automobilka zatím nestanovila, hlavního konkurenta však ano. Ford Transit se tak stane nejen terčem Ducata v Evropě, ale také ProMasteru v Americe. To se to ale dějí věci…