Range Rover – Evoque a Sport dostanou sportovní verzi RS!

Land Rover zažívá s modelem Range Rover Evoque nebývalý úspěch a podobný očekává i od většího Range Roveru Sport. Pro podpoření prodejů a zvýšení exkluzivity plánuje značka uvést na trh silnější verze RS obou modelů.

Malý Range Rover Evoque je tak úspěšným modelem, že měla značka ze začátku problémy vůbec uspokojovat poptávku. Teď už se věci trochu usadily a Land Rover přemýšlí o dalších variantách malého luxusního SUV. Jako na houpačce je to s otevřenou verzí modelu, která podle posledních zpráv přeci jen přijde. Vrcholem nabídky řady Evoque by se však měla stát verze RS.

Evoque RS bude mít pod kapotou zážehový turbo čtyřválec o objemu 2.0 litru a výkonu kolem 300 koní. Posílení se dočká brzdová soustava, kola pravděpodobně dostanou větší průměr a drobné změny proběhnou také na podvozku. Design se bude měnit pouze decentně a to formou nových nárazníků.

Úpravy většího modelu Sport RS budou podobné, tedy posílená brzdová souprava, výraznější nárazníky a upravený software aktivních tlumičů a protirolovacích tyčí. Kola o rozměru 21 palců zůstanou, možná se však dočkají jiného designu. Motor automobilka nainstaluje o objemu 5.0 litrů. Konkrétně se jedná o přeplňovaný osmiválecJaguarů XKR-S, XFR-SXJR. V modelu Sport RS se jeho výkon bude pohybovat kolem 542 koní. Vůz s ním zrychlí z nuly na sto za předpokládaný čas kolem 4.5 sekundy.

Jako první z obou sportovních SUV se představí Evoque RS a to možná již koncem tohoto roku. V příštím roce bude následovat Sport RS. Ceny a detailní informace ani jednoho z modelů zatím nebyly uveřejněny a budeme si na ně muset počkat, stejně jako na podobu vozů.

Zdroj: autocar.co.uk