Range Rover Evoque Desert Warrior s výkonem 275 koní

Pokud jste příznivcem terénních vozů Range Rover, tak vás jistě zaujal nejmenší model z nabídky s označením Evoque. Pravda, tento model je určen spíše pro ženskou část populace, ale teď se představila drsná verze s názvem Range Rover Evoque Desert Warrior 3, která se snaží upoutat pozornost všude kde se dá.

Tenhle extrémní Range je postaven na základě standardního modelu Evoque, i když jak se to vezme, protože prakticky kromě karoserie nemá tento Evoque nic společného se standardní verzí. O úpravu vozu se postarali kluci ze závodního týmu Excite Rally Raid společně s firmou Rabe Race Cars. S takto upraveným vozem se rozhodli jet v roce 2013 závod FIA Off Road Rally a začátkem roku 2014 slavnou Rally Dakar.
 
 
Podle úvodní fotky je jasně vidět, že se bude jednat o povedený kousek. Pod kapotou se odehrály obrovské změny, pod kterou se nově usadil poladěný naftový motor 3.0 V6 převzatý od BMW, který poskytuje výkon 275 koní a 650 Nm. O řazení se pak postará šestistupňová sekvenční převodovka ZF. To ale není samozřejmě vše. Evoque má hned několik důležitých úprav pro terénní závody. Zmíním třeba detekci příčného přetížení nebo systém kontroly kontaktu  v pneumatikách. 
 
Celý automobil pak dostal obří disky Compomotive Atacama Rally, které jsou obuty do pneu BF Goodrich Desert Race G. Aby vůz dosáhl velkého dojezdu, dostal zvětšenou nádrž, která z původních 58 litrů narostla na objem 260 litrů a podle informací obou týmů by měl být Evoque Desert Warrior 3 schopen ujet až 1200 kilometrů. Úpravám se nevyhnul ani podvozek, který dostal zdvojené pružící jednotky a osm manuálně stavitelných tlumičů Rieger. Celá úprava si vyžádala lehké navýšení hmotnosti na hodnotu 1900 kg. 
 
Jak jsem již v úvodu zmínil, Range Rover Evoque Desert Warrior 3 bude nasazen již příští rok a to hned ve 3 exemplářích. Za volant vozu se posadí slavní jezdci Martin Rowe, John Hardy a Andrew Coley.
 
Fotografie: Worldcarfans