Range Rover Sport 2013 – Uvažuje se o verzi R-S!

Před nedávnem jsme vám poskytli první informace o připravovaném vozu Range Rover Sport pro modelový rok 2013, který se prozatím jen testuje. Jenže teď se u Range Roveru rýsuje jeho další verze, která doposud neměla obdoby. Vedení se totiž rozhodlo, že začne pracovat na zcela nové sportovní variantě, která by měla modelové řadě dodat úplně jiný rozměr. Jak se Vám líbí představa Range Roveru Sport R-S?

Zástupce automobilky v rozhovoru pro časopis Car Advice prozradil, že se vážně uvažuje o modelu Range Roveru Sport ve verzi R-S. „Je to nový směr, kterým bychom se chtěli v budoucnosti řídit“. Jako příklad uvedl značku Jaguar, u které jdou právě modely s označením R-S nejvíce na odbyt a zajišťují automobilce největší tržby. 

Range Rover Sport R-S má být „nejtvrdším“ modelem v nabídce, přičemž  však stále nebude přímým konkurentem pro Porsche Cayenne GTS. David Waide tvrzení okomentoval tak, že pokud si veřejnost porovná modely R-S od Jaguaru a modely S a  GTS od Porsche, tak najde opravdu velké rozdíly, díky kterým je Porsche napřed.

Největší spekulací je však motor. Podle Davida Weida bude zcela jistě pocházet z verze Supercharged V8. Jedná se o vidlicový osmiválec o objemu 5.0 litru s výkonem 550 koní a točivým momentem až 680 Nm. O přenos výkonu se postará nový osmistupňový automat ZF a zrychlení z 0-100 km/h se podle informací uskuteční za rovných 5 sekund. Uvidíme tak, zda se nakonec Range Rover Sport R-S dostane do výroby a jaké další odlišnosti oproti verzi Supercharged V8 u něj nalezneme.

Fotografie: Worldcarfans