Range Rover Sport stanovil nový rekord v kategorii SUV na trati Pikes Peak

Snad každý fanoušek motorismu zná veleslavný závod Pikes Peak International Hill Climb. Mezinárodní podnik se jede každoročně koncem června v USA. Slavným se zde stal třeba profesionální jezdec Ari Vatanen se soutěžním vrchařským speciálem Peugeot 405 T16 nebo Rhyse Millena s novým Hyundai Genesis Coupe, který zde stanovil traťový rekord.

Nyní se však na tuto slavnou trať rozhodl vkročit i Range Rover, který zde prohnal nejnovější model Sport s přeplňovaným pětilitrovým motorem V8 o výkonu 510 koní. Pro účely závodu byl Range mírně upraven. Do interiéru byly umístěny vícebodové bezpečnostní pásy, ochranná klec a velkoobjemový hasící přístroj. Změny pod kapotou však rozhodně nečekejte.

Ptáte se na výsledek, kterého mohutné SUV v konečném měření dosáhlo? Podle oficiální časomíry se novému Range Roveru Sport povedlo zajet tuto 20 kilometrů dlouho trať v čase 12 minut a 35,61 sekund. To znamená nový traťový rekord v kategorii sériových sportovních SUV.  Za volantem seděl závodní jezdec Paul Dallenbach, přičemž jeho průměrná rychlost s Rangem byla přesně 95,23 km/h.