Renault bude v Číně spolupracovat s Dongfengem

Francouzský Renault a čínský Dongfeng dnes oficiálně uzavřeli dohodu o spolupráci na čínském trhu. „Joint-venture“ projekt v hodnotě 1,28 miliardy dolarů (cca 25,7 miliard korun) oficiálně posvětila také čínská vláda.

Nově vzniklá společnost Dongfeng Renault Automotive Company (zkráceně DRAC) postaví ve městě Wuhan zcela novou továrnu o kapacitě 150 000 automobilů ročně. Podle automobilky však nebude problém dostupnou kapacitu zdvojnásobit. 

Prvním společným projektem Dongfengu a Renaultu bude v roce 2016 blíže nespecifikovaný crossover, prodávaný pod logem francouzské automobilky. Po něm se dočkáme i dalších modelů, tentokrát však už pod logem DRAC.

Mohlo by vás zajímat:  Renault Lutecia Initiale Paris - zbytky pro Japonsko

V reakci na nově vznikající projekt Renault oznámil, že dosavadní počet 92 dealerů (Francouzi importují do Číny Koleos nebo Fluence) bude rozšířen na 120. V Číně tak uvidíme i druhou polovinu aliance Renault-Nissan, když japonská automobilka spolupracuje také s Dongfengem.

Šéf aliance Renault-Nissan, Carlos Ghosn, řekl: „Renault a Dongfeng jako „rodiče“ automobilky DRAC úzce spolupracují s cílem zajistit novému subjektu budoucí úspěch. Naše partnerství je částí dlouhodobé strategie. Úkol není lehký, ale my jsme na ní připraveni.“

Zdroj: autocar.co.uk