Renault Clio Collection – třetí Clio žije také!

Nedávno jsem psal, že druhá generace Clia žije stále a to v Brazílii pod názvem Mercosur. Nyní se budu asi trošku opakovat, ale třetí generace Clia bude žít taky a to ještě dlouho. Pod názvem Collection se totiž Renault rozhodl nabídnout auto těm, kterým z nějakého důvodu nevoní Clio nové. 

Designově se až na znáčky Collection nic nemění. Co se ale mění, to je nabídka motorů a výbav. Obě kategorie se scvrkly na dvě položky. Pod kapotou můžete volit mezi benzínovou jednotkou 1.2 16V a naftovou jednotku dCi 75 a výbavově ze stupňů Alizé a Business.

Alizé nabídne v základu ABS, EBD, čelní a boční airbagy, elektrická okénka, manuální klimatizaci, výškově stavitelný volant a radio s CD přehrávačem. To je hodně férová nabídka! Zvláště, když si uvědomíte cenu 9990 euro (cca 250 000 Kč). Pokud však trváte na vyšší výbavě, nabídne verze Business navíc třeba mlhovky, tempomat, výškově stavitelné sedadlo řidiče, navigaci Carminat TomTom nebo zrcátka v elektrice. O kolik euro bankovek více však bude stát Renault nezveřejnil. 

Výroba bude probíhat ve francouzském závodě ve Flins. Zda-li se model dostane i k nám zatím není jasné.