Renault Clio – Fotky IV. generace!

Uběhlo méně než 24 hodin od oficiálního představení již čtvrté generace malého Renaultu Clio a na irských stránkách automobilky již byly k vidění fotografie této ještě za tepla podávané novinky.

Fotky byly krátce na to z webu irského zastoupení Renaultu staženy. My však díky pohotovým lidem, kteří pořídili kopie, můžeme obdivovat ladné křivky tohoto malého Francouze.

Ač se tak na první pohled nemusí zdát, na fotkách opravdu vidíme pětidveřový hatchback. Zadní kliky dveří jsou totiž důmyslně schovány v c-sloupcích a nenarušují tak oblé linie designově velmi povedeného modelu. Dále jsou patrné černě lakovaná zpětná zrcátka a dveře s ozdobnou chromovanou lištou, která lemuje i rámy oken. Příď se nese v duchu ostatních nových Renaultů a světlomety tak volně navazují na masku chladiče s obřím znakem automobilky.

Naráží snad na něco automobilka ze země Galského kohouta? Snad možná jen na to, že pokud se rozhodujete pro koupi Clia, zvážil bych si ještě chvíli počkat, než začnou zbrusu nové modely okupovat show roomy. Tohle se jim totiž opravdu povedlo!

Mohlo by vás zajímat:  Peugeot 2008 zná české ceny. Novinka startuje na 385 tisících s tříválcem pod kapotou