Renault Fluence se nově tváří jako Clio

Nový Renault Symbol doplnil v expozici Renaultu na autosalonu v Istanbulu modernizovaný sedan Fluence. Ten se ve své definitivní podobě ukázal až po několika měsících spekulací a nahánění…

Místo premiéry ale určitě překvapivé není. Vždyť Fluence se vyrábí ve městě Bursa. Designové změny jsou oproti předchůdci patrné hlavně v přední části vozu. Fluence totiž dostal přední masku, která byla poprvé prezentována na novém Cliu. Kromě ní má sedan nové světlomety a také nárazník s moderními diodami LED pro denní svícení. V zadní části automobilu pak Renault upravil světlomety a navíc přidal několik nových designů litých kol. 

Změn se dočkal také interier. Fluence má od nynějška digitální budíky, audio s Bluetooth a s USB konektivitou a vyšší výbavové stupně dostanou multimediální systém Renault R-Link s dotykovou obrazovkou a hlasovým ovládáním. 

Pod kapotu se nastěhovala nová šestnáctistovka o výkonu 115 koní, která bude spřažena s automatem  X-Tronic CVT. Ta by měla oproti svému předchůdci uspořit až 1,3 l paliva na 100 km (nově spotřeba 6,4 l/100 km) a emise CO2 by měly klesnout o 15% na 149 g/km. Kromě ní dostane Fluence ještě dvojici dieselů – slabší dCi má 110 koní, silnější pak koní 130, do ovzduší pustí „jen“ 119 g CO2/km a spotřebuje 5,6 l nafty na 100 km.

Na turecký trh se novinka dostane v lednu příštího roku. Příchod do naší vlasti odhadujeme někdy na březen či duben příštího roku

 

Komentáře