Renault představil novou nejrychlejší předokolku na Ringu

Titul nejrychlejší předokolky na Nordschleife si letos od Renaultu vypůjčil Seat s Leonem Cupra. A vypůjčil je opravdu trefné, protože Renault na ztrátu zareagoval nejlépe jak mohl – postavil Mégane RS 275 Trophy, který si podle všeho rekord vezme zpátky.

Pro připomenutí, prozatímní rekord má hodnotu 7:58,44 sekundy. Mégane RS 275 Trophy však legendární Ring zvládl také „pod 8 minut“ a díky odhalení rekordního modelu můžeme s jistotou říct, že to bude opravdu hodně pod proklamovaných 8 minut.

Mohlo by vás zajímat:  CUPRA poprvé ukazuje model Formentor ze všech stran

Jakými prostředky toho Renault dosáhl? No stylovým žlutým lakem s polepy Trophy, který vidíme na fotkách, to asi nebude, ale díky laděnému titanovému výfuku Akrapovič, který je lehčí a také hlasitější než sériový nebo použitím sportovnějšího podvozku Cup už ano. Rozhodně největší posilou je však o 10 koní silnější dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec. Ten tak nově generuje 275 koní a 360 Nm, které jsou opět posílány na přední kola s pomocí diferenciálu s omezenou svorností.

Na přání zákazníků se v seznamu příplatkové výbavy objevují lepivé pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2, speciálně vyvinuté pro nový Mégane. V seznamu příplatků dále najdeme krásná devatenáctipalcová kola Speedline Turini a stavitelné tlumiče Öhlins Road & Track s ocelovými pružinami, přičemž toto řešení bylo odvozeno od závodního Méganu N4.

Mohlo by vás zajímat:  Na ženevské výstaviště míří upravený Fiat 500

V interiéru najdeme sportovní sedadla Recaro v kombinaci kůže a Alcantary s červeným prošíváním, jinou hlavici řadící páky nebo Alcantaru na věnci volantu a páce ruční brzdy. I když už o rekordním Méganu víme skoro všechno, to nejdůležitější – totiž čas na Ringu – si Renault schovává až na 16. června. Podle spekulací se Francouzi vytasí s časem kolem 7 minut a 45 sekund. A pozor – v limitovaném počtu si jej budete moci koupit také do garáže!

Zdroj: Renault