Renault připravuje elektromobil – komu chce konkurovat?

V elektromobilech spatřuje dnes mnoho automobilek budoucnost světového automobilového průmyslu. Spousta automobilových společností tak přesouvá svou pozornost a výrobu právě jejich směrem. Výjimkou není ani francouzská automobilka Renault, která chce do tří let představit hned dva nové elektromobily.

V současné době Renault vyrábí pouze jeden elektromobil, konkrétně Renault Zoe EV. Během krátké doby chce ale představit dva další modely, jeden menší, vhodný především do městského prostředí, a jeden větší.  Především druhý z nich má smělé ambice – být konkurencí velmi oblíbenému Nissanu Leaf.

Renault sází na elektrifikaci

Celkově plán Renaultu přesunout svou pozornost více k výrobě elektrických vozidel úzce souvisí s elektrickou ofenzívou aliance automobilek Renault-Nissan-Mitsubishi, která si dala za cíl v roce 2025 prodávat až dva miliony elektromobilů. Jen pro úplnost dodejme, že původní plán Renaultu byl ještě smělejší, představit do roku 2022 hned osm elektrických vozů, nedávno však tento plán zmírnila a zredukovala na čtyři elektromobily.

Kvalita za rozumnou cenu

Zároveň chce automobilka přijít s elektrickými vozidly, která budou cenově dostupná. Aby tento cíl mohla splnit, hledá teď řešení, jak efektivně snížit především cenu akumulátorů, která stále zůstává poměrně vysoká. Jedním dechem ale Renault dodává, že cenová dostupnost by se ale neměla nijak negativně projevit na kvalitě baterií ani na dojezdových možnostech elektromobilu.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora