Renault R5 – Stačí jen jít si tvrdě za svým

Maďar Péter SuhaBudapešti si tvrdě jde za svými sny. Na Facebooku založil stránku Cult Ride, kde spolu s dalšími pomáha lidem splnit si jejich sen o starším automobilu. A samozřejmě že i on sám musí mít nějaké to zajímavé auto. Rok a půl hledal a sháněl, než si pořídil Renault R5 z roku 1982. A ne jen tak ledajaký, ale rovnou z akční edice Parisienne 2 a v bezvadném stavu. Pod jeho kapotou bublá jedenáctistovka, která ujela už 130 tisíc kilometrů.

Původně se Péter pro vyhlédnutý kousek musel vydat do prodejny 120 kilometrů daleko. Tam už ale věděl, že je to ten pravý vůz pro něj. Akorát majitelka zapomněla prodejcům předat doklady, takže si musel ještě pár dnů počkat, než mu vůz přivezli do Budapešti. Po třech dnech volal do obchodu, kde jeho vůz je, ale prodejce mu řekl, že si nakonec pětku nechává pro sebe, protože je úžasná. Nedalo se nic dělat, Péter musel hledat dál. Uplynul rok, a vhodný Renault se stále neobjevoval, takže Péter opět zavolal do stejného servisu, zda by vůz nebyl k mání. A tentokrát se prodejce obměkčit nechal a vůz mu prodal.

Když po takových problémech Péter konečně zaparkoval vůz u sebe doma, není divu, že se do něj zamiloval. Renault je ve výborném stavu, to včetně 31 let starého laku. Ten Péter rozhodně nechce nijak měnit, jen se bojí, že ho k tomu časem maďarské zimy donutí. Zatím ale každou sobotu poniká se svým synem stejný rituál – vyrazí na výlet ze svého obchodu s dobovými motoristickými předměty, který je v Szentendru, kousek od Budapešti. Každý týden se na tyto výlety těší.

Mohlo by vás zajímat:  Novinky okolo nové generace Renaultu Mégane

Zdroj: Petrolicious