Renault se připravuje na příchod dalšího pickupu

Mnoho pickupů od Renaultu historie nepamatuje, teď se ale ve velmi krátké době představují hned dva. Po Dusteru Oroch, který je určený pro Latinskou Ameriku, přichází jeho evropský sourozenec Alaskan

Logické vyústění úspěchu divize lehkých užitkových vozů francouzského výrobce se zatím předvádí coby stříbrný koncept plný futuristických detailů. Tak třeba vedle modrých zrcátek najdeme kamery a pneumatiky jsou nazuté na 21palcová kola se zlatými středy a modrými třmeny brzd. Přední část obsahuje všechny známé prvky z modelů Kadjar, Latitude či Espace včetně full-LED světlometů s blinkry ve tvaru písmene C. Reflektory LED Pure Vision lze najít rovněž v zadní části, které však vévodí centrálně vedená koncovka výfuku. Zajímavě vypadá box na střeše, obsahující mimo jiné dva přídavné světlomety.

Čtyřdveřová kabina pojme pětici cestujících, zatímco na ložnou plochu se vejde maximálně jedna tuna nákladu. Prostor je navíc opatřen kolejnicemi a mnoha šikovnými úchyty, čímž se výrazně zvyšuje jeho praktičnost. Pod kapotou je osvědčený, dvakrát přeplňovaný diesel z řady Master, jehož specifikace si Renault schovává pro sebe. 

Mohlo by vás zajímat:  Škoda Yeti od BT design představena v Lipsku!

Že je koncept opravdu blízko výrobě dokazuje fakt, že onu produkční podobu uvidíme již v první polovině příštího roku. 

Zdroj: Renault