Renault ukončil výrobu Twinga R.S.

Renault ukončil výrobu malého a zábavného Twinga R.S. Model, který již nějakou dobu není v nabídce českého importéra, byl posledním ostrým Renaultem s nepřeplňovaným motorem. 

A zřejmě zůstane také posledním nepřeplňovaným sportovním modelem celé historie automobilky. Protože počínaje novým Cliem dostanou všechny modely RenaultSportu pod kapotu turbodmychadlo. Twingo R.S. se navíc nástupce nejspíše ani nedočká. Spásou by v tomto ohledu mohly být snad jen chystané modely Gordini. 

Proč ale Renault nejspíše vůbec nevyrobí nástupce ostrého Twinga? Prý by mohl být až příliš nebezpečný pro začínající řidiče! Jako vysvětlení šéfové automobilky uvádějí, že standardní Twingo bude od třetí generace, která je vyvíjena spolu se Smartem, osazeno motorem vzadu a pohonem zadních kol. A to by mohlo nadělat pořádnou neplechu v rukou nezkušeného řidiče. 

Mohlo by vás zajímat:  Loni hit, dnes propadák. Prodeje Dacie klesly o více než 50 procent

Kdyby se však na nás, nadšence, přece jen usmálo štěstí a nové Twingo R.S. by dostalo zelenou, pravděpodobně by se pod kapotou objevil přeplňovaný tříválec 0.9 TCe! Jediným pojítkem mezi odcházejícím RS a jeho případným nástupcem by tak bylo použití manuální převodovky. Dvouspojka EDC je totiž přece jen příliš těžká na použití v tak malém modelu. 

Ale řekněte sami – tříválec nebo nic? Rozhodnutí nechám na Vás… 

Zdroj: carscoops.com