Renault uvádí na brazilský trh hatchback Sandero

V minulém roce se na brazilský trh dostal Renault Logan, dvojče i u nás velmi populární Dacie Logan. V těchto dnech francouzská automobilka uvádí do země samby další Dacii se svým logem, tentokrát hatchback Sandero.

Úpravy oproti rumunské sestře prakticky kopírují ty u Loganu. Na karosérii tak najdeme novou masku chladiče, upravenou grafiku předních světel, více chromu a především nový přední nárazník. Více změn se odehrálo v interiéru, který je prakticky zcela nový. S evropským Sanderem sdílí pouze multimediální systém, budíky, páku převodovky a některé ovladače. Zbytek spíše doplňuje současnou nabídku Renaultu včetně dekoru v lesklé černé barvě.

Pod kapotou najdeme dvojici pohonných jednotek, které jsou rozděleny podle stupňů výbavy. Základní model Authentique je poháněn litrovým čtyřválcem o výkonu 77 koní, který může alternativně spalovat také ethanol. Vyšší verze Expression a Dynamique mají pod kapotou zážehovou šestnáctistovku o výkonu 99 koní, který při spalování ethanolu poskočí na 107 koní.

Když už byla řeč o výbavě, tak v základní Authentique dostanete dvojici předních airbagů, ABS, EBD nebo lakované nárazníky, v prostřední Expression se můžete navíc těšit na klimatizaci, elektricky ovládaná okna, rádio s Bluetooth s USB konektivitou nebo palubní počítač a vrcholná verze Dynamique má navíc tempomat, elektrická zrcátka nebo kožený volant. 

Zdroj: Renault