Repasovaná turba – Kvalita originálu za nízkou cenu

Přeplňování turbodmychadlem je v dnešní době zcela běžnou záležitostí. Po velkém rozmachu turbodieselů v 90. letech přišly na scénu i benzínové motory, které stále častěji dostávají přeplňování v rámci takzvaného downsizingu. Málokdo však ví, jak s turbomotorem zacházet, aby byl zaručen dlouholetý a bezproblémový chod všech součástí turbodmychadla

Vše je velmi jednoduché. Přijedete na místo určení ve Vašem voze s turbomotorem, okamžitě vypínáte motor a odcházíte. V tuto chvíli se však dopouštíte velké chyby, která může mít v budoucnu fatální dopad na funkci turbodmychadla. Je třeba mít na paměti, že pracovní otáčky turbodmychadla se pohybují v rozmezí 10 000 – 150 000/min a že vlivem proudění spalin jeho teplota roste a opět klesá. Následky nesprávného zacházení na sebe nenechají dlouho čekat – zlomené hřídelky, zdeformované lopatky či doslova připečená fluidní ložiska turbodmychadla. Stačí přitom tak málo – po každém dojetí do cíle nechat motor pár minut běžet na volnoběžné otáčky. To zajistí postupné a přirozené ochlazení všech součástek a oleje, což vede ke zvýšení životnosti turbodmychadla. 

Mohlo by vás zajímat:  Trabantem Jižní Amerikou - Co předcházelo

Ne každý však toto pravidlo dodržuje, stejně jako dostatečné prohřátí spalovacího prostoru turbodieselu žhavící svíčkou před samotným nastartováním. Motoristům, kteří využívají svá vozidla každý den, pak zbudou jen oči pro pláč. Jednou z možností nápravy je obrátit se na specializovaný eshop RepasovanáTurba.cz, který nabízí širokou škálu nových a repasovaných turbodmychadel pro osobní a nákladní vozy všech značek. 

Zárukou kvality každého turbodmychadla je samostatně vyvážený hřídel, což se provádí na originálních vyvažovacích strojích německé značky Schenck. Dílna, ve které se repase turbodmychadel provádí, má vlastní speciální zkušební zařízení na kontrolu funkce ložiskového středu. Při této zkoušce se vyhodnocují otáčky rotoru, určí se hodnota vibrací, ověřuje se těsnost ucpávek na únik oleje a provede se krátký záběh ložisek. U produktů shopu RepasovanáTurba.cz máte jistotu, že turbodmychadla repasuje specializovaná společnost, která je držitelem systému řízení jakosti ISO 9001:2001.

Mohlo by vás zajímat:  Hledá se dívka Škodateamu

Vice informací  a kompletní nabídku naleznete na www.repasovanaturba.cz.