Report z 3. kola pošumavského slalom cupu

První zářijovou neděli proběhlo na letišti u Kadova 3. kolo Pošumavského slalom cupu. Jednalo se o IV. ročník slalomu Ve stopě rallye osvobození. Účastníkům po celou dobu soutěže přálo počasí.

A jak tedy celý slalom dopadl? Mezi juniory se našel jediný účastník Jan VotavaTrabantem 601, který tak pochopitelně ve své třídě vyhrál a vede průběžné pořadí v sezoně. V dámské kategorii vyhrála Miroslava Duchková s vozem Škoda 110 R, kategorii veteránů pak Vladimír Příborský starší s vozem Škoda Felicia a populární třídu Trabantů, kde se sjelo velké množství účastníku, pak už potřetí v řadě opanoval Libor Jelínek. V amatérské třídě A1 s motorem do 1.3 litru včetně bylo na prvních třech místech pořadí Ervín Vítek (Škoda Felicia), který vyhrál již pootřetí v řadě a zajistil si titul ve třídě, Jana Voříšková (Suzuki Swift) a Martin Trhlík (Škoda Rapid). Ve třídě A2 pak bylo pořadí Ondřej Kabourek (Peugeot 106 Rallye), Josef Frous (vyjímečně vůz Ford Puma), Petr Šilhánek (Peugeot 206). V pokročilé kategorii L1 obsadili stupně vítězů Karel Hešnaur mladší se Škodou 130 před Ing. Pavlem Štípkem se Škodou 136 RapidPetrem Šefrem se Škodou 130 Rapid. Ve třídě L2 pak bylo pořadí Jakub Kirchner, Marek Bláha (oba na voze Caterham Roadsport) před Martinem Kašparem (Citroën Saxo VTS). Třídu speciálů pak vyhrál Václav Horn mladší (Škoda 140 LS), Lukáš Daněk (Škoda 130) a Martin Lazar (Citroën Saxo VTS). První dvě pozice třídy S se pak shodovaly i s celkovým pořadím, na třetím místě absolutně skončil vítěz třídy L2 – Jakub Kirchner. Kromě třídy A1 však zatím stále není nic jasné a o mistrech pro letošní rok se tak bude rozhodovat 1. listopadu na posledním slalomu v Janovicích nad Úhlavou, kde se pojede populární Buzerák Show.

Mohlo by vás zajímat:  Praga uvádí nové pohárové závody