Řidič, který před překážkou předjede celou kolonu, je trnem v oku. Přitom on jediný jedná správně

Stalo se vám někdy, že jste stáli v koloně, druhý pruh byl volný a v něm se najednou přiřítilo auto, celou kolonu předjelo, dojelo až k překážce a tam se dokázalo do proudu vozidel vecpat? Pokud ano, možná jste takového řidiče titulovali různými neslušnými výrazy. Nebo jste si naopak řekli, že konečně někdo jede správně, jen vy na to nemáte tolik odvahy?

Piráti silnic?

Práce na silnici, dopravní nehoda, jiné omezení, překážka na silnici. To vše jsou situace, kdy se musí doprava ze dvou pruhů dostat do jednoho. A právě v tento okamžik nastává problém. Mnoho řidičů se začne do druhého pruhu řadit s opravdu velkým předstihem. Klidně i stovky metrů před překážkou. Mnohdy tam, kde už kolona v druhém pruhu končí. A tak automaticky zajíždějí za poslední auto.

A potom se z ničeho nic čas od času objeví někdo, kdo jede celým prázdným pruhem i stovky metrů k místu omezení. Tam zapne znamení o změně směru jízdy a doslova se vecpe do druhého pruhu. Mnozí ho mají za piráta silnic. Ale realita? Právě tento řidič nedělá nic špatně. Chybují všichni ostatní.

Zdroj obrázku: Freepik

Známé pravidlo zipu

Teorie je jedna věc a praxe druhá. V praxi by to mělo být tak, že řidiči v obou pruzích dojedou souběžně až k místu omezení. Tam skupina z uzavřeného pruhu dá blinkr a s ohledem na pravidlo zipování najede do druhého pruhu. Realita je ale taková, že se většina řidičů řadí zbytečně brzy, druhý pruh je stovky metrů před překážkou volný, a kdo ho využije celý, je považován za piráta silnic.

Naschvály i gestikulace

Kdo zná pravidla silničního provozu, dojede volným pruhem až k překážce a poté začne zipovat do druhého pruhu. Zde se ale často setkává s různými neslušnými gesty, s troubením nebo i záměrným blokováním. A co si o nich myslí? Lze na ně reagovat pouze úsměvně, jelikož ti, co se nejvíce rozčilují, jsou těmi řidiči, kteří neznají pravidla silničního provozu. Ten, který je považován za piráta a všechny předjede, je tím řidičem, který dělá vše správně. Na to nelze reagovat jinak než úsměvem.

Zdroj: https://gettotext.com/where-is-overtaking-prohibited-well-explain-it-to-you/