Řidič Martin: Nabíjel jsem elektromobil u domu. Akční městská policie mi za to dala pokutu

Front View Man Holding Car Charger

Nabíjíte elektroauto na sídlišti, nikomu se nepletete, přesto vám důsledná městská policie dá pokutu. Záminku si může najít celkem jednoduše. Tak jako v případě Martina, který se podělil s naší redakcí o svůj příběh. Ten jenom ukazuje, jak komplikované může být vlastnictví elektroauta na sídlišti.

Kde nabíjet? Kabelem z okna

Provoz elektromobilu, pokud bydlíte na sídlišti, není rozhodně nic jednoduchého. O tom, že by někde byly dostupné nabíječky nebo bych si snad na našem domě mohl nechat udělat wallbox, si můžu nechat jenom zdát. A tak mi nezbývá nic jiného než si prostě zastavit u domu a natáhnout si kabel z auta. Stačí mi upravená domácí zásuvka a trochu kvalitní prodlužovačka. A auto se může nabíjet. Tedy, to jsem si alespoň myslel.

Mohlo by vás zajímat:  Kamil: Když jsem si prohlížel nové štítky na pneumatikách, nechápal jsem. Stále na nich není nic, co řidiče zajímá

Akční městská policie

Nikdy jsem s městskou policií v naší obci neměl nějaký velký problém. Ano, vím, že často měří na nesmyslných místech nebo dává zbytečné pokuty. Já s ní však žádný konflikt neměl. Tedy až do chvíle, než jsem za stěračem svého nabíjeného elektromobilu našel lístek s informací o podezření ze spáchání přestupku. No, když už tam lístek byl, auto jsem nechal nabít a byl zvědavý, co mi na služebně řeknou.

Zdroj obrázku: Freepik

Jde o zábor veřejného prostranství

Pokud bych auto nechal na parkovišti, musel bych táhnout kabel přes silnici, což rozhodně není ideální. Takže jsem auto zaparkoval mimo něj, těsně k domu, na v podstatě neudržovaném místě. Zde jsem nikomu nepřekážel, nic neblokoval a vzhledem ke stavu pozemku ani neničil zeleň. Přesto se podle policie jednalo o zábor veřejného prostranství.

Mohlo by vás zajímat:  David: Potřeboval jsem projet několik okresů. Co se dělo při kontrolách mě překvapilo i znepokojilo zároveň

Pokuta a ponaučení

Pokuta byla sice symbolická, ale zcela mi narušila plány s nabíjením elektroauta. Položit kabel napříč silnicí je nesmysl, na kousku hlíny stát nesmím. Co tedy? Městská policie ani nikdo ze zástupců města pro mě odpověď neměli. Takže musím místo domácího nabíjení spoléhat jen na veřejné nabíječky ve vedlejší obci, protože další pokutu už riskovat nechci.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek čtenáře Martina F., redakčně zkráceno a upraveno.

Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora