Řidiči často páchají přestupky, o kterých ani neví, a policie je netrestá

Když nezastavíme na stopce nebo na červené nebo snad nedáme přednost, jde o přestupek, který si jasně uvědomujeme. Jsou ale i takové přestupky, o kterých někteří řidiči nemají ani tušení. A dokonce si myslí, že tímto způsobem jezdí správně. A policie? Ta dané nešvary nijak netrestá, což je také chyba. Důrazné zakročení by přitom pomohlo dané problémy vymýtit. A o jaké jde?

Pomalá jízda

Řidič nejenomže nesmí překračovat maximální povolenou rychlost. Zákony myslí i na to, že by neměl jet příliš pomalu. V tu chvíli totiž zbytečně brzdí provoz. Mnozí jsou schopni na devadesátce, za letního slunného dne, jet klidně i pod 70 km/h. A ještě si myslí, že jejich jízda je v pořádku, jelikož čím pomaleji, tím bezpečněji. Policie málokdy koná a vlivem těchto jedinců stoupá agrese a nebezpečné předjížděcí manévry.

Okamžité zařazení

Připojovací pruhy mají svůj význam. Řidič v nich má nabrat potřebnou rychlost a poté se bezpečně zařadit do pruhu. Mnozí jedinci však do pruhu najíždí hned, na začátku úseku pro bezpečné připojení. Vlivem pomalé jízdy ostatní účastníky nejenom omezují, ale často i ohrožují. Mnoho řidičů jedoucích po dálnici se tak už preventivně uhýbá do levého, což však taktéž není správný manévr.

Zdroj obrázku: Freepik

Nepoužívání blinkrů

Mnozí mají teorii, že když na silnici nikdo jiný není nebo jsou v jasně definovaném pruhu, je blinkr zbytečný. Zákony ale říkají, že znamení o změně směru jízdy je třeba dávat vždy, bez ohledu na to, zda jsme na silnici sami či nakolik je patrné, kam míříme. Nepoužívání blinkrů často vede k situaci, kdy si člověk doslova odvykne a nestává se to pro něho samozřejmost. A to může být nebezpečné.

Běžným koloritem je také nepoužívání blinkrů při nenadálém zastavení u vozovky nebo při parkování i vyjíždění z parkovacího místa. I to jsou chvíle, na které pamatují zákony, ale nikoliv už samotní řidiči.

Zdroj: https://blog.directauto.com/driving-laws/most-common-traffic-violations/