Řidiči platí běžné pojistky a mnozí ani netuší, jaké výhodné možnosti jim pojišťovny tají

Když se mluví o pojistkách v souvislosti s auty, ví každý hlavně základní věci. Že je nezbytné mít pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, tedy povinné ručení, a že havarijní pojistka je dobrovolná. Málokdo už ale tuší, že kromě klasických ročních základních pojistek tu jsou i specifické, které mnohé pojišťovny buď nenabízejí, nebo je zatají. Jednoduše proto, že na nich tolik nevydělají.

S ohledem na sezónnost

Většina lidí používá svůj motorový dopravní prostředek 365 dní v roce, a proto volbu pojistky nijak výrazně neřeší. Je pro ně ideální ta klasická, s roční platností. A to jak v případě povinného ručení, tak i v případě havarijní pojistky, pokud se ji rozhodnou sjednat. Některé pojišťovny však umožní dobu pojištění i zkrátit. Ne samozřejmě tak, že se dá výpověď, ale jednoduše tak, že se pojištění sjedná jenom na určitou dobu.

Obvykle je to spojeno se sezónností. Tedy například s obdobím, kdy se více cestuje nebo kdy může na silnici hrozit více problémů než jindy. Po dané období lze získat lepší pojistnou ochranu, která je samozřejmě cenově výhodnější než ochrana po celý rok. V mnoha případech člověk za roční pojistku platí, i když jeho dopravní prostředek na silnice nezamíří.

Zdroj obrázku: Freepik

Kdo by měl zpozornět?

Sezónní pojištění může být vhodné pro řadu motoristů. Typickým příkladem to jsou motorkáři, kteří svůj stroj mají během zimy zamčený v garáži a jezdí od jara do podzimu. Podobné to může být u majitelů obytných vozů, kteří míří na letní dovolené. Nebo majitelé kabrioletů, kteří svého miláčka bez střechy nechávají během zimy raději zazimovaného v garáži.

Může to ale platit i naopak. Řada lidí začne více cestovat během zimy, do horských oblastí. Zde vzhledem k povaze vozovky hrozí mnoho rizik. I ti tak mohou přemýšlet nad možnou lepší, krátkodobou pojistkou. Dostat na sněhu smyk není nic nemožného, a když by měla následné škody proplatit pojišťovna, je to velké plus.

Zdroj: https://www.dayinsure.com/guides/what-are-the-benefits-of-temporary-car-insurance/