Řidiči spalováků provádějí majitelům elektromobilů neustále naschvály. Ty na nabíjecích stanicích jdou za hranu

Majitelé spalováků a elektromobilů – to jsou dvě skupiny motoristů. Někteří si hledí svého, ale jiní považují druhou skupinu za nepřítele. Často to jsou právě majitelé vozů se spalovacím motorem, kterým tolik vadí elektromobilisté. A dávají jim to jasně najevo. Mnohdy jen v diskuzích na internetu, jindy i u nabíječek. A co jim provádějí?

Parkování na vyhrazených místech

Jak rostou nabíjecí stojany pro elektromobily, tak se objevují i vyhrazená parkovací místa určená právě a jen k tomu, aby na nich zastavil elektromobil, jehož majitel potřebuje doplnit energii. Jako určitý naschvál ale dělají majitelé spalováků to, že nabíječky záměrně blokují. Parkují tak na vyhrazených místech. Přitom riskují odtah.

Vypínání nabíječek

Většina nabíjecích stanic má i nouzové tlačítko, pomocí kterého lze nabíjení přerušit a daný stojan buď vypnout, nebo restartovat. V praxi není moc případů, kdy by k tomu mělo dojít a někdo to použil. Jsou však majitelé spalováků, kteří chtějí škodit. A tak při cestě kolem nabíječky udělají to, že ji tímto tlačítkem vyřadí z provozu. Jenom z toho důvodu, aby majitel elektromobilu nemohl nabíjet.

Mohlo by vás zajímat:  Obytná vestavba zní jako splněný sen. Kvůli jedinému číslu ale nemusí takové auto vůbec vyjet
Zdroj obrázku: Freepik

Vyndávání kabelů

Za běžné situace jsou kabely vždy uzamčeny, a tak je vyndat nejde. Tedy, nejde to bez poškození vozidla. Jsou ale i možnosti, kdy to jde. První je varianta nabíjení z klasických zásuvek. Druhá varianta se týká nabíjení vlastním kabelem. Pokud dojde k restartu nabíječky – viz výše – měl by se odemknout i zámek. Tím se znemožní jakékoliv pokračování nabíjení a majitel elektrického vozu musí k nabíječce.

Ničení nabíječek

Někteří se klidně uchýlí i k tomu, že začnou ničit nabíjecí stanice. Nejčastěji tak, že do jednotlivých konektorů cpou věci, které v nich nemají co pohledávat. Třeba bahno, hlínu, ale i syrové mleté maso. I takto elektromobilistům znemožní nabíjení.

Zdroj: https://etrel.com/portfolio/how-often-are-ev-drivers-faced-with-occupied-charging-space/