Rockstar Games odhalil trailer ke GTA V

Správný počítačový maniak zná určitě sérii GTA, neboli Grand Theft Auto. Vše začalo pochopitelně „jedničkou“, a poté už to jelo jako po másle. Dvojka, trojka a příchod dílu Vice City, kde byla poprvé možnost usednout na motorky. Poté následoval známý San Andreas, kde se hráči dočkali prvně i multiplayeru.

Nedávno společnost Rockstar Games vydala oficiální trailer k pátému dílu série GTA, který vyjde 17. září 2013 na Xbox 360 a PlayStation 3. Autoři slibují, že bude lepší a rozsáhlejší ve srovnání s předchozími díly. GTA V bude vyprávět příběh tří velmi odlišných kriminálníků, kteří se jmenují Michael, Franklin a Trevor. Každý z nich plánuje vlastní možnosti přežití a úspěchu.

Děj se odehrává ve známém městě Los Santos, které je společností Rockstar Games popisováno jako rozlézající se metropole plná svépomocných guru, pochybných hvězd a upadajících celebrit snažících se udržet na světle v době ekonomické nejistoty a levné kabelové televize.

U pátého vydání Grand Theft Auto nebude chybět pochopitelně multiplayer, který umožní připojit až 16 hráčů do nejrůznějších aktivit, např. bankovní loupeže či potyčky mezi gangy. Multiplayer bude k dispozici od 1. října 2013. Pro ostatní konzole a PC bude hra dostupná během roku 2014.

##gta##

Zdroj: Rockstar Games