Rodinné MPV vymře po meči. Volkswagen Golf Sportsvan nemá následníka

Rodinné MPV nám v poslední době mizí z trhu a všechny tak nějak vymírají bez budoucího nástupce. Stalo se to už u Hyundai ix20 nebo třeba BMW 2 Active Tourer. Volkswagen oznamuje, že svého nástupce nebude mít ani Sportsvan.

Je to trochu smutné, ale klasické MPV nám vymírají, karoserie není moderní, a tak o ni není zájem. Rodinné auta prostě nevypadají tak, jak si dnes lidé přejí. Dnes letí drsné vysoké vozy, a to MPV prostě nejsou, přitom je to praktické auto, které je spolehlivé a bez zbytečných kudrlinek, které by snižovaly jeho jízdní schopnosti.

Možná skončí všechny

Sportsvan je auto, které vzniklo na základě nového Golfa. Každopádně už teď nám může být jasné, že svého nástupce nedostane. Zprávu potvrdil i šéf automobilky Jürgen Stackmann. Zmínil se také o tom, že tento krok automobilka podnikla z důvodu zjednodušení a zpřehlednění celé své nabídky.

Vozům MPV snad ale není úplný konec, možná že i Volkswagen si auto podobného ražení ve svém portfoliu udrží. Dle spekulací to ale rozhodně nebude nástupce Sportsvanu ani dravějšího Touranu. Možná se nakonec dočkáme toho, že budou oba vozy nahrazeny úplně novým modelem. Jedna z možných cest může směřovat ke kombinaci toho nejlepšího z obou dvou, stejně jako to vyzkoušel například Renault s kombinací Espace a Scénica.

Musí přijít změna

Uvidíme, co všechno se stane a co nového nám Volkswagen představí. Nový model, vycházející z něčeho, co mělo úspěch a našlo si své místo na trhu určitě není špatný nápad. Těžko předvídat budoucnost, ale vzhled budoucích rodinných MPV bude muset projít redesignem, protože stávající design zkrátka netáhne a pokud bude chtít najít nové kupce, bude muset i rodinné auto vypadat dravě, rychle a mladistvě. Těžko říct, jak se to dá skloubit s poměrně velkou délkou auta, kam se může vejít celá rodina i s kufry.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Lancia Thema 8.32

O Tomáš Dunajčík

V případě kontaktu využijte email: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora