Rolls-Royce Hyperion je na prodej. Opět!

Dubaj – z dříve nehostinného, prašného a vyprahlého emirátu se během posledních několika desítek let změnil k nepoznání. Krásné silnice, nejvyšší stavby na světě a arabští šejkové, kteří jsou ochotni utratit neuvěřitelné množství peněž v podstatě za cokoliv. Ať už se bavíme o Aston Martinu One-77 Q-Series, Mercedesu G65 AMG nebo třeba jedinečném roadsteru Rolls-Royce Hyperion. A je to právě poslední jmenovaný, který je svým způsobem velký nešťastník.

Rolls-Royce Hyperion je ikona. Jediný svého druhu, jenž byl vyroben na zakázku pro britského sběratele Rolanda Halla. Ten se jej však v roce 2009 zřeknul a vůz nabídnul k prodeji za neuvěřitelných 4,5 milionu eur. To je však přece jen trochu moc, proto Hyperion odletěl do Dubaje, kde je nyní na prodej za „akční“ cenu 2,93 milionu eur. No nekupte to!

Mohlo by vás zajímat:  Lamborghini připravuje nástupce modelu Gallardo

##RRHype##

Asi poznáte, jaký základ byl pro Hyperion použit. Model Phantom Drophead poskytnul všechno krom karoserie. Nehodící se zadní sedačky byly vyjmuty a uvolnily místo o délce 400 milimetrů. Na sestavení vozu se podílel opravdový odborník – Jason Castriota je totiž nenahraditelně spojen s vozy Maserati, SSC a Ferrari

Pod dlouhou přední kapotou se nachází opravdový skvost. Vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,75 litru kašle na veškerá přeplňování a výsledkem je výkon 343 kW a točivý moment 720 Nm. Oboje je přitom přenášeno na kola skrze automatickou šestistupňovou převodovku ZF. Řekněte sami, odolali byste tomuto Rollsu?

Mohlo by vás zajímat:  Lexus IS-F Coupe 2013 s výkonem 450 koní a motorem V8