Rolls Royce loni trhal prodejní rekordy. Kolik vozů prodal a kolik vydělal?

Automobilka Rolls Royce je výrobcem luxusních aut, na trhu je již od roku 1906, tedy 113 let. Od roku 2000 je součástí německého koncernu BMW a má okolo 2 tisíc zaměstnanců. Loni se jí opravdu zadařilo, výsledky jsou působivé, prodeje jsou rekordní.

Ve stínu nové generace

Nová osmá generace modelu Phantom vzbudila takový zájem, že prodeje automobilky Rolls-Royce vzrostly o 22 procent na rekordní sumu 4107 vozů.  Původní rekord z roku 2014 byl překonán o 5 procent. Důvodem je také prudký nárůst poptávky v Číně.

Prodeje vzrostly všude

Podle dostupných informací došlo ke zvýšení prodeje ve všech regionech, v Číně o celých 40 procent, díky tomu země přispěla podílem 20 procent na celkovém prodeji. Třicetiprocentní podíl měla Amerika. Samotná Británie se na prodeji podílela 10 procenty.
V České republice se dle dostupných informací prodalo 15 kusů, o jeden víc než předloni.

Luxusní a jedinečné

Generální ředitel automobilky uvádí, že většina prodaných vozů jsou vlastně unikáty, protože přes 90 procent automobilů je upravováno dle přání nových majitelů. Nejsou to auta určená pro klasickou denní přepravu, je to luxusní zboží. Auta nakupují klienti, kteří už v garáži nějaký ten vůz mají.

Na rok 2019 společnost předpokládá další úspěchy, tento rok by mohl být ještě o něco lepší. Výrobce sází na nejluxusnější SUV na světě, model Cullinan, jehož prodej byl spuštěn o Vánocích.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora