Rolls-Royce připravuje modelovou ofenzívu

V současném portfoliu britské automobilky Rolls-Royce, spadající pod BMW, objevíme celkem tři luxusní modely – Phantom, Ghost a nedávno představený Wraith. Modelová řada je samozřejmě obsáhlejší, na mysli však máme ještě tři variace Phantomu. Ovšem podle včerejší zprávy to vypadá, že aristokratická značka počítá v budoucnu ještě s dvěma novými modely.

Tím prvním se stane zcela určitě otevřený Wraith, jenž bude vycházet z kupé. Pod kapotou kabrioletu objevíme pravděpodobně také dvakrát přeplňovaný 6.6litrový dvanáctiválec o výkonu 633 koní a krouticím momentu 800 Nm. Zatím více informací nebylo zveřejněno, avšak zmiňovaný Wraith Cabrio by se mohl představit během roku 2015.

O druhém modelu se teprve jedná v zákulisí, ale téměř bez pochyby půjde buď o crossover nebo tzv. Gran Turismo, které můžeme naleznout i u mateřské značky BMW (například 3 GT nebo 5 GT). Pokud se však automobilka rozhodne pro crossover, bude postaven na platformě nové generace BMW X5 a pokud pro Gran Turismo, tak ten bude vyčnívat základy nové generace BMW řady 7. Tak či onak – jisté je, že crossover nebo Gran Turismo nabídne pohon všech kol. Spekulovaný druhý model se odhalí světu zřejmě v roce 2016.

Mohlo by vás zajímat:  Jeden z nejluxusnějších Rolls-Royců současnosti

Zdroj: Rolls-Royce