Rozhodnuto! Evoque Cabrio dostal zelenou a jde do výroby

Na loňském ženevském výstavišti představilo společenství JLR, chcete-li Jaguar Land Rover, opravdu neobvyklý koncept – sympatický crossover Evoque v provedení kabriolet. Tábor návštěvníků i odborníků se rozdělil na dvě poloviny, z nichž jedna chtěla vídat Evoque Cabrio na silnicích a druhá zase v žádném případě.

Po pár měsících od uvedení v Ženevě oběhla svět zpráva, že zmíněný Range Rover Evoque Cabrio se nedostane do výroby, ale podle aktuálních zpráv to vypadá, že automobilka přehodnotila své rozhodnutí. Generální ředitel značky Land Rover nedávno potvrdil, že Evoque Cabrio dostal „zelenou“ a dočká se tak sériové výroby, která začne v roce 2014.

Mohlo by vás zajímat:  Jeep Wrangler Black Edition II - ženevská premiéra

O vzhledu produkčního Evoque Cabrio nepadla zatím ani zmínka, ale je téměř jisté, že bude vycházet z již odhaleného třídveřového konceptu a změny budou minimální. Motorová paleta ničím nepřekvapí, jelikož pohonné jednotky budou převzaty od klasického modelu. Pod kapotou „otevřeného Evoque“ tak můžeme naleznout 2.2litrový diesel ED4 se 150 koňmi, 2.2litrový diesel SD4 se 190 koňmi a v neposlední řadě také 2.0litrový benzínový čtyřválec o výkonu 240 koní.

Místo a termín světové premiéry jsme se zatím nedozvěděli, ale počítáme, že se tak stane začátkem příštího roku nebo možná i dříve.

Mohlo by vás zajímat:  Tým Offroadsport soupeří ADDC