Rozporuplná Honda Crosstour prošla decentním faceliftem

Nejen v Evropě se dají postavit velmi rozporuplná a z mnoha stran kritizovaná auta… Budiž toho důkazem americká produkce Hondy. Po modelu Civic, který již ale dostal modernizaci se vřelému přijetí nedostalo ani crossoveru Accord Crosstour. Ten tedy také dostal facelift a už se nejmenuje Accord…

Designové změny však nejsou oproti předchůdci nějak obrovské, navíc pokud si pamatujete koncept z letošní autoshow v New Yorku, budete hned doma. Nicméně, nová je maska chladiče, oba nárazníky a také designy litých 17-ti a 18-ti palcových kol. V závislosti na verzi pak také dostanete nové barvy karoserie. Interier zaznamenal posun hlavně v kvalitě materiálů a lepší ergonomii, jak moc se to projeví však ukážou až skutečně jízdní zkoušky modelu.

Crosstour je, kromě jiného, také pořádně napěchovaný výbavou. Za všechny prvky jmenujme systém, který upozorňuje na vybočení z jízdního pruhu (LDW), varování před čelní srážkou s jiným objektem (FCW), bezklíčkový vstup se startováním pomocí tlačítka nebo zadní kameru, která pomůže při parkování.

Pod kapotou se bude i nadále objevovat čtyřválec 2.4 o výkonu 192 koní, který je spojen s 5-ti stupňovým automatem. Novinkou je pak upravený vrcholný šestiválec 3.5 ze série Earth Dreams a s funkcí variabilního časování ventilů. Upravená jednotka má 278 koní a je spojena s 6-ti stupňovým automatem. Na výběr je pohon předních nebo všech kol. Šestiválec nově nabízí také funkci vypínání válců, což znamená, že v závislosti na rychlosti vozu jede model na 3 nebo 6 válců. 

Cena upraveného modelu startuje na 27 230 dolarech (cca 545 000 Kč), což je o 525 dolarů (cca 10 000 Kč) níže než u předchozí verze…