Rus nebyl spokojený se svým Mercedesem, tak ho zapálil a nechal shořet

Nespokojenost s autem se dá vyjádřit mnoha způsoby. Typicky reklamací nebo vrácením zboží. Pokud jde o první uvedenou variantu, existuje řidič, který dal výrobci auta svou nespojenost doslova sežrat tím, že svůj vůz reklamoval více než padesátkrát. Málokdo ovšem umí nespokojenost projevit tak extravagantně jako Rusové. Zejména movití Rusové, kteří si umí života opravdu užívat v tom dobrém i v tom špatném slova smyslu. Hrdina dnešního článku své auto prostě na protest zapálil. Co na tom, že stálo v přepočtu 3,5 milionu korun.

Zdroj obrázku: Mercedes

Youtuber za volantem

Na internetu kolují vtipy, že být youtuberem není profese, ale diagnóza. Dnes už existují youtubeři, kteří se věnují automobilům, a zejména extrémním jízdám v nich. Pokud svá videa natáčí na závodních okruzích nebo testovacích polygonech, je vše v největším pořádku. Ale pokud vyrazí do běžného provozu, jejich snaha o vytvoření nejzajímavějšího videa může mít ošklivé následky. Dvacetiletý youtuber Mikhail Litvin naštěstí nikoho neohrozil. Zaujal však více než 14 milionů diváků.

Vzkaz celému Mercedesu

Nakolik jde jen o pózu a na kolik je na vině skutečná nespokojenost mladíka s kvalitou Mercedesu si netroufáme odhadnout. Faktem je, že youtuber své video komentuje slovy: „Tohle je vzkaz pro místního dealera značky Mercedes i pro celou firmu jako takovou“. Zbrusu nové auto zaparkoval uprostřed pole a zvenku i zevnitř ho důkladně polil benzínem. Ještě kuriózněji působí závěr videa. Z místa požáru youtuber odjel oprýskaným starým autem pravděpodobně sovětské výroby, které mu navíc jeho přátelé museli pomoci roztlačit, aby se vůbec rozjel.

Základní charakteristiky Mercedesu AMG GT63S, který ve videu kompletně shoří, jsou:

  • Výkon motoru: 637 koní
  • Zrychlení z 0 na 100 km/h: 3,2 s
  • Maximální rychlost: 315 km/h
  • Orientační cena: 3,5-5 milionů korun, podle výbavy
Zdroj: Autorský text