Ruský obojživelník zvládne jet 70 km/h ve vodě a odolá extrémním mrazům

1

Mít auto, které se dostane všude. To může být sen mnohých. V Rusku má reálnou podobu, v podobě tohoto obojživelného auta, které dokáže zvládnout i ty nejextrémnější podmínky, jaké si jenom lze představit. Tohle auto zvládne terén, odolá mrazu, a když má vjet do hluboké vody, není to pro něho také jakýkoliv problém.

Vyvine slušnou rychlost

Pokud se rozhodnete s tímto vozem vyrazit na zpevněné cesty, není problém s ním uhánět klidně i rychlostí 100 kilometrů v hodině, což je jeho maximálka. Když dorazíte k vodní hladině, není nutní ani hledat most, jelikož i s vodou se toto extrémní auto popasuje bez problémů. A není nutné nijak výrazně dávat nohu z plynu, jelikož maximálná rychlost auta ve vodě je 70 kilometrů v hodině.

Mohlo by vás zajímat:  Velká SUV jsou hitem, jejich řidiči se však mohou stát hrozbou pro ostatní
Zdroj obrázku: Youtube

Pod kapotou slušná motorizace

Pod kapotou tohoto extrémního obojživelného vozu lze najít motor s výkonem 260 koní, který je kombinován s pouze třístupňovým automatem. V případě natankování plné nádrže je možné s tímto vozem dojet až 800 kilometrů po souši, nebo dokonce celých 300 kilometrů ve vodě.

Do extrémních podmínek

Nejenom, že si hravě poradí s jízdnou na souši, ale zvládne také vodu. Dále mu nedělá problém nabídnout funkčnost i při extrémních teplotách, které mohou klidně klesat i pod 50 stupňů Celsia. Pojme celkem 8 osob a klidně k němu může být instalována také armádní výbava ve formě různých zbraňových systémů. S těmi může díky špičkové průchodnosti terénem vyrazit opravdu téměř kamkoliv. Nejenom, že terén zvládne díky svým parametrům, ale přímo z kabiny lze upravovat tlak v pneumatikách, a ten upravit podle toho, v jakém terénu v danou chvíli vozidlo je.

Mohlo by vás zajímat:  V Evropě je k prodeji levné indické auto. Ojetina ale stojí víc než nové
Zdroj obrázku: Youtube

Z Ruska do USA

I když byl tento obojživelník vytvořen v Rusku, objevují se hlasy, že by se mohl uplatnit v USA, konkrétně v tamní armádě. Ta aktuálně hledá vhodnou náhradu za stávající techniku a tento unikát, vážící přitom jenom dvě tuny, by mohl být poměrně slušným adeptem.

Zdroj: Autorský text
David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora