S jakým vozem dojedete nejdále na prázdnou nádrž?

Jistě to znáte. Jedete, nehlídáte stav paliva a následně se rozsvítí takzvané hladové oko. Co to pro vás znamená? Logicky nutnost co nejdříve natankovat. V České republice to přece jenom není zase až tak velký problém. To proto, že benzinové pumpy jsou na každém kroku a v případě nouze lze být u té nejbližší za pár kilometrů. V zahraničí tomu tak být nemusí, a tak je dobré vědět, jak moc si palivoměr hlídat. Podívejte se s námi na to, s jakým vozem dojedete na prázdnou nádrž nejdále.

Mazda 3

Jste majiteli tohoto automobilu? Pokud ano, máte štěstí. Můžete si být jisti, že když se vám rozsvítí kontrolka stavu paliva, můžete ještě bez velkých obav pokračovat v jízdě. To proto, že od doby svého rozsvícení lze dojet ještě 151 kilometrů. Samozřejmě za předpokladu plynulé a také úsporné jízdy. Pokud bude o něco prudší a agresivnější, dá se počítat s tím, že by neměla být problémem  vzdálenost 111 kilometrů. Jednoduše proto, že když se vám kontrolka rozsvítí, je v nádrži ještě 8,71 litrů paliva, což je na delší jízdu skutečně dostatek.

Honda Accord

Ani tento vůz vás zaručeně nezklame. Pokud se podíváme na to, kolik vám při rozsvícení zbývá v nádrži litrů paliva, tak je ho ještě více, než u výše zmíněné Mazdy. Není tedy důvod hned sjíždět k pumpě. Konkrétně je totiž ve vašem voze ještě 9,84 litrů paliva. Pokud to přepočítáme na spotřebu a tedy reálný dojezd, tak není problémem zvládnout vzdálenost až 150 kilometrů. To platí o té nejúspornější jízdě. Pokud na to budete o trochu více šlapat, tak je dobré počítat s tím, že na vzdálenost 113 kilometrů by vám palivo v nádrži mělo bez problémů vystačit.

Jeep Cherokee

Jak si nejlépe charakterizovat tento vůz? Jako dobrého pomocníka hlavně do terénu. Je jasné, že se s ním nezatratíte ani na různých samotách, stejně tak vám bude dobrým pomocníkem i v horských oblastech. A jelikož se u tohoto auta dané užití v podstatě předpokládá, odpovídá tomu i dojezd od chvíle, kdy vám auto začne symbolizovat, že nádrž vysychá. Jelikož v méně přístupných oblastech nejsou benzinové pumpy na každém kroku, je třeba, aby dojezdová vzdálenost byla opravdu dobrá. Když budete mít opravdu lehkou nohu, dá se předpokládat, že ujedete až 150 kilometrů. Pokud vás zajímá spíše reálnější číslo, držte se toho, že bez problémů najedete ještě 106 kilometrů. Jistotou je pro vás fakt, že kontrolka začne svítit ve chvíli, když se v nádrži nachází posledních, ale stále ještě celkem dostatečných 11,4 litrů paliva.

Mohlo by vás zajímat:  Jak by vypadala osmdesátková verze Zondy?

Subaru Forester

Máte tento vůz? Nebo o něm přemýšlíte? Potom jistě víte, že vás nezklame ani na klasických silnicích, ani v mírnějším terénu. Můžete s ním tedy bez problémů jezdit i daleko od benzinové pumpy a nechat vše dojít až tak daleko, že se vám rozsvítí kontrolka nedostatku paliva. K tomu dojde přesně ve chvíli, kdy bude v nádrži jenom 9,84 litru. Není však důvod se znepokojovat. S tímto stavem bez problémů ujedete ještě 100 kilometrů celkem běžné jízdy. Když pojedete velmi opatrně s lehkou nohou, můžete danou vzdálenost celkem snadno prodloužit až na 145 kilometrů.

Mazda CX-5

I pokud máte tento model od Mazdy, nemusíte být zklamáni. I s ním je spojena pozitivní informace o tom, že když se vám rozsvítí hladové oko, není důvod se znepokojovat a můžete bez problémů dojet třeba ke své oblíbené čerpací stanici, s nejlevnějším palivem. Chvíle, kdy se vám kontrolka rozsvítí, totiž symbolizuje stav, že je ve vaší nádrži přesně 9,84 litrů. A nyní už záleží jenom na tom, jak a za kolik jezdíte. Pokud si spotřebu hlídáte, není problém urazit dalších 146 kilometrů. Pokud pojedete trošku svižněji, počítejte se vzdáleností 108 kilometrů, která je i tak velmi dobrá.

Jeep Grand Cherokee

Už základní verze tohoto modelu ukázala, jak daleko s ní lze dojet. A podobně je na tom i model Jeep Grand Cherokee. Když se podíváme na to, kolik zbývá v nádrži při prvotním rozsvícení, je celkem pochopitelné, že vzhledem ke stejné charakteristice vozu bude v nádrži zůstávat množství 11,4 litru. V případě tohoto vozu však s tímto množstvím ujedete nepatrně méně. Kolik konkrétně? Při hodně úsporné jízdě to bude 145 kilometrů. Když budete chtít počítat s dojezdem více realistickým, tak počítejte s hodnotou 106 kilometrů.

Mohlo by vás zajímat:  Rockstar Games odhalil trailer ke GTA V

Subaru Outback

Jelikož je to v našem přehledu druhý zástupce této automobilky, je celkem jasné, že ta u svých vozů dbá na to, aby první rozsvícení ještě znamenalo jistotu spojenou s tím, že je možné absolvovat poměrně dlouhou cestu. V tomto případě mluvíme o shodném zůstatku paliva, jako v případě modelu Forester. V nádrži vám v době rozsvícení bude zůstávat 9,84 litrů. A na jak dlouho vám vystačí? Když budete chtít dojet co možná nejdéle, počítejte se vzdáleností 137 kilometrů. Když vás zajímá spíše to nejjistější číslo, spolehněte se na to, že ujedete ještě zhruba 105 kilometrů, než dojde k tomu, že vaše nádrž definitivně vyschne.

Volkswagen Jetta

I když tento model nepatří k nejprodávanějším, pokud se podíváme na portfolio této automobilky, má řadu předností. A jednou z nich je i dojezd na prázdnou nádrž. Tedy abychom byli konkrétní, mluvíme o dojezdu od chvíle, kdy se rozsvítí kontrola symbolizující potřebu dotankování. Vůz je nastaven tak, aby se rozsvítila ve chvíli, kdy v daném voze zbývá přesně 7 litrů paliva. A na jak dlouho vám může vydržet? Rozptyl je celkem velký. V tom nejvíce optimistickém případě počítejte s tím, že to bude vzdálenost 137 kilometrů. Jestliže se chcete držet spíše u jistoty, tak je to 92 kilometrů.

Komentáře