S letními prázdninami čekají na řidiče komplikace, od kterých je jinak po celý rok pokoj

Prázdniny jsou tu. Vítají je školáci, ale i lidé, kteří mají rádi dovolenou. Je ale skupina, která prázdniny až tak v lásce nemá. Jedná se o řidiče. Ti najednou musí měnit své zažité návyky, jelikož na silnicích se začíná dít zcela něco jiného, než na co byli zvyklí. Co konkrétně při prázdninovém provozu čekat?

Děti, kam se podíváš

Během dopoledních cest bylo běžné, že se ve městech nebo v obcích poblíž silnic nepohybovali žádné děti nebo studenti. To všichni byli ve školkách nebo ve školách. Nyní jsou tu ale prázdniny, děti je tráví venku a to znamená jejich podstatně vyšší pohyb než dříve. Na prvním místě by proto měla být obezřetnost, jelikož řidič nikdy neví, odkud mu nějaké dítko vyskočí do jízdní dráhy.

Opravy a uzavírky

Ne, že by se silnice neopravovaly po celý rok. Ale během letních prázdnin je různých oprav naplánováno vždy nejvíce. Najednou trvá pravidelná cesta mnohem déle než v předchozích týdnech. Řidiči se tak musí obrnit trpělivostí, jelikož je čekají mnohé uzavírky, kyvadlová doprava, uzavřené úseky nebo objížďky. To vše v létě cestování jenom zkomplikuje.

Zdroj obrázku: Freepik

Kolony a ucpané silnice

Když vyrazíte ve špatný čas, je to velký problém. Řada lidí se v pravidelné prázdninové turnusy chystá na dovolenou, což pochopitelně vede k výrazně vyšší koncentraci aut na silnicích. Výsledek toho je zcela jasný. Houstnutí dopravy, zpomalení jízdy a samozřejmě kolony. Když v rámci kolony dojde také k nehodě, je to zdržení klidně i na pár hodin, se kterým je o prázdninách nutné počítat.

Ceny paliv

Letos jsou ceny paliv na svém maximu, což je pochopitelně dáno i konfliktem na Ukrajině. Předchozí roky to s cenou paliv během léta nebylo jinak. Bylo běžné, že ceny během léta mnohdy stoupaly výše, než tomu bylo v předchozích měsících. Rizikem prázdninových cest je nejenom letos také to, že se cesty značně prodraží, což nejvíce trápí logicky toho, kdo jezdí nejenom pravidelně, ale pochopitelně také hodně.

Zdroj: https://www.ageas.co.uk/solved/your-car/beware-these-8-summer-driving-risks/