Saleen S5S Raptor se možná dostane do výroby!

V roce 2008 byl koncept  Saleen S5S Raptor představen na motor show v New Yorku a navzdory příznivému hodnocení upadl v zapomnění. Potvrzení o produkční výrobě se neobjevilo a tak se zdálo, že vůz nespatří světlo světa. Doufejme, že se toto brzy změní a Steve Saleen si obhájí své. Ten právě znovu získal po dlouhém soudním sporu zpět svá práva společnosti a potvrdil produkci podobného sportovního vozu, jako byl S5S Raptor.                                 

Původní koncept Saleen S5S Raptor měl pod kapotou přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu rovných 5 litrů, který produkoval výkon 650 koní. Bylo uvedeno, že vůz dosáhne maximální rychlosti 322 km/h a zrychlí z nuly na stovku za 3,2 vteřiny.

Projekt je zatím v rané fázi, takže žádné oficiální potvrzení výroby není. Během příštích devadesáti dnů by se však měly objevit informace o jeho produkci. Společnost bude dále vyrábět modely založené na Fordu Mustang, Dodgi Challenger a po dlouhých průtazích se připojí i Chevrolet Camaro.

Společnost Saleen byla založena v roce 1984, což znamená, že se blíží její 30. výročí. Snad se na jeho oslavu dočkáme speciálního překvapení. 

Mohlo by vás zajímat:  Maserati GranCabrio MC odhaleno

 

Fotografie: WORLDCARFANS.com