Saša: Koupě auta v bazaru dodnes lituji. Vnutili mi strašné auto, které navíc splácím s nevýhodným úrokem

Do tohoto autobazaru už nikdy! Tak jsem se rozhodl po mé negativní zkušenosti, když jsem ojetinu kupoval naposledy. To, co se mi tam přihodilo, nechce zažít nikdo. Vždy jsem si přitom říkal, že jsem člověk, který se dokáže dobře zorientovat a nekývne na každou blbost. Ukázalo se však, že různé nekalé praktiky změní každého.

Úplně jiné auto

Začalo to tím, že jsem si na internetu vyhlédl poměrně zajímavý vůz. Ukázalo se, že byl vystaven na nedaleké pobočce. Raději jsem si zavolal, abych si ověřil, že auto skutečně mají. Bylo mi to potvrzeno a tak jsem vyrazil. Po příjezdu mě čekal první šok. Auto už nebylo. Podle prodejce se prý chvíli před mým příjezdem prodalo. V tu chvíli jsem tomu uvěřil, ale nyní tuším, že to byl jeden z prvních prodejních fíglů. To proto, že mi prodejce začal hned nutit řadu podobných aut. Do jednoho mě nakonec posadil, jeli jsme na zkušební jízdu a já skutečně začal přemýšlet, že ho vezmu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nevýhodný úvěr

Auto jsem chtěl z velké části zaplatit hotově a na zbytek si vzít úvěr. A realita? Opět několik mistrných praktik, které mě dostaly na samotné dno. Dlouhá doba čekání, stálé střídání různých manažerů a specialistů, a nakonec předložená úvěrová smlouva na celou částku. Zcela vyčerpaný jsem ani nepřemýšlel, co podepisuji. Až doma jsem zjistil, jak nevýhodný tento úvěr je a že úrok, stejně jako RPSN, dosahují až astronomických výšin.

Nejhorší zkušenost v mém životě

Když jsem druhý den začal nad vším přemýšlet, hořce jsem litoval. Koupené auto nebylo v bůhvíjakém technickém stavu, a jeho cena v porovnání s ostatními na inzerci byla výrazně nadsazená. A do toho ta nevýhodná půjčka, kterou budu roky splácet. A kolik přeplatím? To se mě radši neptejte. Přitom jsem původně jel do bazaru pro jiný vůz a pro úvěr na maximálně pár desítek tisíc, jelikož hotovost jsem měl připravenou ve své tašce. Zbytečně.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu našeho čtenáře
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.