Sauber změní název na Alfa Romeo Racing

Dlouhá léta se v souvislosti s Formulí 1 skloňoval název stáje Sauber. Přesněji od roku 1993. V letošním ročníku už ho však registrovat nebudeme. Fiat, jako mateřská společnost Alfy Romeo, již dávno avizovala, že chce svojí značku podporovat mnohem výrazněji, a letos dojde k naplnění těchto plánů i změnou názvu stáje. Je to tak první výrazný zásah do identity stáje, která si svůj název udržela i v letech 2006 – 2010, kdy patřila BMW.

Návaznost na tradice

Ačkoliv dojde ke změně názvu, ostatní zůstává. Sídlem stále bude i na nadále Hinwile. Za změnu názvu měl Fiat zaplatit švédské společnosti Islero Investments, které tým F1 pořád patří, šest miliónů euro. Monopost v kombinaci bílé a červené zůstává, čímž dělá za dost tradici Sauberu. Otázkou je, do jaké míry bude z celé situace profitovat Ferrari. V továrně totiž pracuje vícero techniků dříve sloužících v barvách maranellské továrny. Jsou to ale jen čiře spekulativní otázky, které nemusejí nijak korespondovat se skutečným děním. Nicméně, za pravdu jim dává i fakt, že hlavním technikem Sauberu je Simone Rest, který je na výplatní listině Scuderie. A jeho vřelý vztah s novým šéfem červené stáje Mattiom Binottom není žádným tajemstvím.

Kola se točí dál

S definitivním koncem značky Sauber je zřejmě smířený i její zakladatel Peter Sauber. Alespoň něco však z padesátileté historie značky zůstane, a to označení monopostu. Letos ponese označení C 38, přičemž písmeno C odkazuje na iniciálu jména manželky Petra Saubera, Christiane. V análech FIA navíc zůstane Sauber dále registrovaný jako konstruktér. A právě na tomhle poli by tým rád naplnil své neskromné ambice. Zatímco loni skončil na celkovém osmém místě v poháru konstruktérů, letos si věří víc a jeho představitelé vidí jako reálné čtvrté místo. Již zanedlouho bude jasné, zda jsou tyto plány příliš smělé, nebo zcela reálné.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora