Scion představí v Las Vegas otevřené kupé FR-S

O otevřené variantě trojčat GT86, BRZ a FR-S se mluví již dlouhou dobu a především v případě Toyoty se často dočkáme dvou proti sobě jdoucích vyjádření krátce po sobě. Jak by vypadalo kompaktní kupé s plátěnou střechou víme díky konceptu FT-86 Open, nadcházející SEMA však nabídne pohled na to stejné auto s karosérií targa a rozhodně nezůstalo jen u toho!

Stát bude na stánku Scionu a stojí za ním mimo jiné především Jeremy Lookofsky ze společnosti Cartel Customs. Jeho FR-S T1 poznáte již na první pohled, protože má velmi nápadnou světle modrou karosérii se zatmavenými světly a decentním bodykitem. Největší však s sebou samozřejmě nese odnímatelný díl střechy, který prostě složíte za přední sedadla. Retro atmosféru 80. let navodí 19palcová kola, roletka na zadním skle a malá zpětná zrcátka. Nenechte se však zmást, v interiéru je to díky koženému čalounění a výkonnějšímu audiosystému jednoznačně moderna.

Pokud jste potěšeni, že se opět dostala do hry otevřená varianta poměrně populárního kupé, pak to rozhodně není vše. Pod kapotou totiž není standardní dvoulitrový Boxer, ale dvoulitrový Boxer s turbodmychadlem GReddy a sportovním výfukem s centrální koncovkou! Přesná výkonová data neznáme, podle některých spekulací se však pod kapotou skrývá asi 260 koní. 

Zdroj: Scion