Se sporťáky se roztrhl pytel. Budeme na silnicích závodit?

Další automobilka představila krásný sportovní auto a to Toyotu Supra, tím to ale prý nekončí. Šéf značky se nechal slyšet, že Supra by neměla být poslední ze sporťáků, které Toyota nabídne. Budeme se tedy těšit, jakých krasavců se v průběhu příštích let dočkáme. A který z již existujících modelů to bude? Možností je několik:

  • Toyota GT86
  • Toyota Corolla
  • Toyota MR2

Toyota v roce 2019

Toyota Supra sice ukončila výrobu v roce 2002, ale v letošním roce jsme se dočkali oživení, v podobě tohohle krásného auta. Na trhu by se měla objevit v první polovině roku 2019 a je to již pátá generace. Všechny modely by měly být vybaveny 19 ti palcovými koly a automobilka by měla tenhle model nabízet v několika barevných variantách, od žluté, přes červenou až k modré. Kterou byste si vybrali vy?

Co o ní ještě víme?

Má motor umístěný vpředu, pohon zadních kol, kabina řidiče je přímo uprostřed kabiny, šesti válcový motor s automatickou dvojspojkovou převodovkovou, 340 koní, zrychlení z nuly na sto za 4,3, maximální rychlost je omezena na 250 km/h. Nabídne v již základním provedení dvouzónovou klimatizaci a zatmavovací zpětná zrcátka. Bude vyráběna v Rakousku a bude směřovat převážně na klientelu ve Spojených Státech. Chtěli byste takového pěkného sporťáka?

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora