Seat Lugo jako kupé verze modelu Leon

Před pár dny jsme vám na  našich stránkách představili zcela nový Seat Leon ST, který bude na trhu konkurovat VW Golf VII Variant  nebo tuzemské Škodě Octavia Combi. Teď  však známý maďarský designér X-Tomi představil veřejnosti velice zajímavý počítačový návrh, který nám ukazuje sportovně střižené a pohledné kupé nesoucí název Seat Lugo.

To vychází z modelu Seat Leon současné generace a mohlo by být skvělým konkurentem pro Volkswagen Scirocco nebo Audi TT. Seat Lugo je však prozatím pouhým počítačovým návrhem a jak uvedl šéf značky Jürgen Stackmann, automobilka Seat prý nehodlá v blízké době vyrábět takovýto sportovně založený model. Je však otázkou, zda by takto sportovně založený model pomohl automobilce dostat se z finančních problémů, které jí v současnosti trápí. 
 
Ve srovnání se standardním Seatem Leon nebo s Leonem SC má třídveřová koncepční varianta Lugo o 35 mm kratší rozvor a mnohem agresivnější design. Především jeho svažujicí se střecha a zadní partie jsou velice sexy a je zde vidět mírná inspirace konkurenčními automobilkami. Vůz stojí na moderní podvozkové platformě MQB a takto atraktivní kupé by si zcela jistě našlo své potenciální zájemce.